OBRAZEM: Historický úspěch Ondřeje Liesera na Challenge Tour

celá fotogalerie (19) » Ondřej Lieser

Ondřej Lieser napsal v neděli jednu z nejdůležitějších kapitol v historii českého golfu. Jako vůbec první Čech vyhrál turnaj Challenge Tour, druhé evropské golfové ligy, a navíc se velmi výrazně přiblížil plné kartě na European Tour. Jak jeho velký den probíhal?

To zachytily jak přítomné kamery, tak objektivy fotografů agentury GettyImages. Lieser na sebe strhnul pozornost hned na úvodní devítce, na které zahrál pět birdie a dostal se do čela průběžného pořadí.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (19)

Svůj nepatrný náskok si pak ve zbytku kola udržoval. Dlouho měl pohodový polštář tří ran, který se sice v závěru o ránu ztenčil, ale i tak to stačilo na vítězství o dvě.

"Věděl jsem, že jsem ve vedení, protože jsem uviděl leaderboard. Snažil jsem se přidávat další birdie, protože ten závěr tady, jamky 16, 17 a 18... Ani nemusíte trefit špatnou ránu a lehce zahrajete bogey," řekl mimo jiné v poturnajovém rozhovoru.

Díky vítězství se Lieser posunul na šesté místo v Order of Merit série, když se v příštím týdnu na velkém finále série na Mallorce pokusí proklouznout do TOP 5, která si zajistí kartu na European Tour pro další rok.

Fotogalerie Ondřeje Liesera z turnaje zde

Podrobné highlighty z turnaje Andalucia Challenge de Espana nabídne v tomto týdnu i s českým komentářem také stanice Golf Channel. V premiéře ve středu od 20:00, ve čtvrtek a pátek poté v repríze od 20:30.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení