Lieser po životním titulu: Dělám to pouze pro svou rodinu

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser se v neděli zapsal výrazným písmem do historie českého golfu. Jako první si připsal vítězství na Challenge Tour, když ovládl Andalucía Challenge de España. Po dohrání českého profíka přemohly emoce, vítězství zařadil na třetí místo ve svých životních highlightech.

"Je to neskutečné," kroutil Lieser stále ještě nevěřícně hlavou poté, co díky dvěma víkendovým kolům za 65 ran (-5) vyhrál turnaj se skóre -10 o dvě rány. První dvě kola přitom došel pouze v paru.

Po pátečním cutu se však rozehrál ke skvělému golfu, když se nejprve v sobotu špici leaderboardu přiblížil a v neděli se díky fantastické úvodní devítce dostal do vedení, které už ve zbytku finálové rundy nepustil.

"Být prvním hráčem z České republiky, který vyhraje na Challenge Tour... O to více, jak jsem si pro to došel. Byl jsem na koni, hlavně na jamkách sedm, osm a devět," přiznal Lieser svou nedělní pohodo.

Díky třem berdíkům v závěru úvodní devítky se ujal vedení, které po další birdie na dvanáctce narostlo už na tři rány. V závěru si sice připsal jediné bogey dne na těžké sedmnáctce, ale to už nic neznamenalo.

"Věděl jsem, že jsem ve vedení, protože jsem uviděl leaderboard. Snažil jsem se přidávat další birdie, protože ten závěr tady, jamky 16, 17 a 18... Ani nemusíte trefit špatnou ránu a lehce zahrajete bogey," řekl Lieser.

Ten ale zvýšený stres v samém závěru podle vlastních slov neprožíval: "Byl jsem klidný. Skutečně jsem si ten moment užíval. Myslím, že mi hodně pomohla akce Challenge Tour v Itálii, kde jsem už také klepal na dveře."

"Snažil jsem se hrát pořád stejně, mít stejný course management jako v prvních třech dnech. Což bylo tvrdě to napálit, najít a znovu to trefit. A fungovalo to," prozradil 29letý Čech svou "jednoduchou" taktiku.

Podle Liesera se ukazuje, jak dobře hráče dokáže připravit Pro Golf Tour, na které zářil v předcházejících dvou letech a loni si konečně vybojoval postup na Challenge Tour. Na té už dříve vytvořil české maximum čtvrtým místem, které nyní ještě vylepšil, a stejně tak si připsal nejlepší český výsledek na European Tour, když skončil dělený třináctý v Rakousku. 

"Vezměte si tři hráče, kteří přišli v loňském roce z Pro Golf Tour. Sami Valimaki už vyhrál na European Tour, Hurly Long zvítězil v Itálii a teď já tady. Ukazuje to, jak dobře vás satelitní tour připraví pro hraní na vyšší úrovni. Když jsem viděl ty hráče vyhrávat European Tour a Challenge Tour, řekl jsem si, že to mohu dokázat také," nezastírá Lieser.

Úspěšný český amatér, kterému byla předpovídána velká budoucnost, si musel v minulosti projít mezi profesionály těžkým obdobím, když sám mluví o určitém vyhoření. V posledních letech se však i díky objevenému rodinnému zázemí našel a naplňuje své předpoklady.

"V životě jsem měl zatím tři highlighty. První bylo narození mé dcery před 18 měsíci, druhou svatba s mou ženou, a nyní se toto zařazuje na třetí místo," zamyslel se Lieser nad svými dosavadními životními vrcholy.

Sám přitom neustále opakuje, že rodina je pro něho momentálně vším: "Jsou jediným důvodem, proč toto všechno dělám. Hraji golf a snažím se o to nejlepší, abych se o ně dokázal postarat."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení