McIlroy ví, čeho se vyvarovat na Masters. Vyhraje ho konečně?

Rory McIlroy

Rory McIlroy zahrál v minulém týdnu nejvíce berdíků za jeden turnaj ve své kariéře - 29. Ani to ale nestačilo na ZOZO Championship na lepší než dělené 17. místo. Byla to spousta chyb, hlavně v prvním kole, která vyřadila Roryho z boje o lepší umístění, klidně i o titul. A právě na to se chce v přípravě na listopadové Masters zaměřit.

McIlroy zahrál v prvním kole v Sherwood Country Clubu sedm berdíků, přesto ho došel jednu ránu nad par a na lídra ztrácel devět ran. Není se co divit, že během hry vzteky zlomil jednu ze svých holí.

Ve zbytku turnaje už to bylo lepší, po kolech za 67, 67 a 66 ran se posunul leaderboardem vzhůru, ale i tak skončil mimo TOP 10, osm ran za vítězným Patrickem Cantlayem. Nabranou ztrátu už nedohnal.

"Potřebuji jen vymazat ty chyby," přikyvoval 31letý McIlroy po dohrání před novináři, že co se týče skórování, nemá problémy. Někdy ale jeho agresivní hra vede k minelám, které ho pak stojí rány.

V Augustě se tak musí podle vlastních slov podobných zaváhání vyvarovat: "Nemyslím si, že by to bylo něco technického. Ale ano, nakumulovalo se mi tak jak v tomto, tak v minulém týdnu dost chyb."

McIlroy čeká na své další major vítězství od roku 2014, kdy vyhrál svůj druhý PGA Championship. Celkem má na svém kontě čtyři vítězství na turnajích velké čtyřky, ke Grand Slamu mu chybí "jen" zelené sako.

Další šanci dostane už velmi brzy, když se letos v Augustě bude hrát od 12. do 15. listopadu poslední letošní major, který se jinak koná začátkem dubna. Bude tak naprosto odlišný, a to i kvůli absenci fanoušků.

"Líbí se mi to. Nebude zde takový hype, tolik hluku. Bude to pro mě lepší," věří McIlroy, že mu komorní atmosféra bude v Augustě vyhovovat. Zda díky ní konečně oblékne zelené sako, zjistíme už za necelé tři týdny.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení