Thomase s Rahmem zaskočil Cantlay, doma byl přitom cizincem

Patrick Cantlay

Papírově si to měli v neděli rozdat o titul na ZOZO Championship Jon Rahm s Justinem Thomasem, druhý a třetí hráč světového žebříčku a nejlepší dva hráči turnaje po třech kolech. Nakonec je ale oba dva o ránu udolal Patrick Cantlay, nově světová devítka.

ZOZO Championship se letos musel kvůli pandemii koronaviru COVID-19 přesunout z Japonska do Kalifornie, do Sherwood Country Clubu. A přestože ten leží zhruba 100 kilometrů od Long Beach, kde se Patrick Cantlay narodil a vyrůstal, ten zde až do minulého týdne nikdy nehrál.

Nevadilo mu to. Hned na první pokus zde zvítězil.

Před nedělním finálovým kolem sice ztrácel z děleného čtvrtého místa na vedoucího Thomase tři rány a na druhého Rahma dvě, nakonec to však byl on, kdo za sebou nechal se skóre -23 všechny soupeře.

Děkuje za to druhé devítce nedělního finále. Zatímco Thomas s Rahmem ji došli po několika chybách pouze v paru, on si na ní díky čtyřem berdíkům o tři rány polepšil. A slaví třetí titul na PGA Tour v kariéře.

"Obvykle chci celé hřiště ještě před turnajem vidět celé dvakrát. Tentokrát jsem ale prošel pouze dvakrát úvodní devítku a jednou tu druhou," prozradil Cantlay, který si dal v pondělí volný den poté, co odehrál oba dva předchozí turnaje v Las Vegas.

Během týdne si přitom hřiště v Thousand Oaks oblíbil: "Líbí se mi, je opravdu dobré. A bylo ve skvělé kondici. Nikdy jsem zde prostě nebyl. Vyrůstal jsem hodinu a půl jízdy odsud a na té je spousta golfu."

"Je skvělé vyhrát doma. Jednou bych chtěl vyhrát v Rivieře, kdykoliv vyhrajete blízko domova, je ten pocit sladší. Během týdne jsem se cítil dobře, mám rád oblačné kalifornské počasí. Využil jsem ho, bylo stejné, jako když jsem zde vyrůstal. Byl to skvělý týden," dodal Cantlay.

Ani maximální znalost prostředí naopak nepomohla k dobrému výsledku Tigeru Woodsovi. Ten s Sherwoodu v minulosti pětkrát vyhrál svůj vlastní turnaj Hero World Challenge, na kterém skončil také pětkrát druhý, ale tentokrát obsadil dělenou 72. příčku v 78členném startovním poli.

Obhájce titulu po nepovedeném prvním kole za 76 ran naznačil v pátek zlepšení rundou o deset ran lepší, víkend byl v jeho podání po kolech za 71 a 74 ran opět spíše podprůměrný. Skončil jednu ránu pod parem.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení