VIDEO: McIlroy vzteky zlomil hůl, prožil šílenou devítku

Rory McIlroy

Rory McIlroy nevstoupil do ZOZO Championship vůbec špatně a po úvodní devítce čtvrtečního prvního kola byl tři rány pod parem. Nakonec byl však pod dohrání pořádně rozladěný, a to přesto, že zahrál celkem sedm berdíků! A také o jednu hůl v bagu chudší...

Ve čtvrtek v kalifornském Sherwood Country Clubu nic nenasvědčovalo tomu, že by McIlroy neměl být po prvním kole v psychické nepohodě. Úvodní devítku zvládl skvěle a zdálo se, že bude útočit na špici.

Jenže pak se něco zlomilo. Do druhé poloviny kola vstoupil dvěma bogey, a přestože zahrál své už páté birdie dne na třináctce, uklidnění nepřišlo.

Další bogey přišlo na čtrnáctce a na patnáctce poztrácel rány hned dvě. To ale neměl být divoké severoirské golfové jízdě konec. Na 16 a 17 totiž McIlroy zahrál další dvě birdie, aby se s kolem rozloučil svým druhým dabláčem na závěrečné osmnáctce.

Není se co divit, že po krátké třetí ráně do greeny to odnesla jeho wedge.

McIlroy tak přinesl i se sedmi berdíky do klubovny výsledek 73 ran (+1) a po prvním kole se musel spokojit s děleným 64. místem, když na vedoucího Sebastiana Muňoze ztrácí už devět ran. Přímý přenos z druhého kola sledujte v pátek večer od 23:00 na Golf Channelu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení