Unavený Hatton vede CJ Cup. Hlavní téma? Mikina s kapucí

Tyrrell Hatton

Tyrrell Hatton prožívá skvělé období. V minulém týdnu vyhrál prestižní BMW PGA Championship na European Tour a v tomto týdnu se po prvním kole ujal vedení na lukrativním CJ Cupu na PGA Tour. Hlavním tématem ale zůstává to, v čem ve Wentworthu hrál. Mikina s kapucí.

Tyrrell Hatton nebyl jediným hráčem, který na BMW PGA Championship vyrazil do hry s novinkou od adidasu. Ale díky tomu, že se celý turnaj držel na špici a nakonec ho i vyhrál, byl nejvíce vidět.

A rozpoutal vášnivou především internetovou debatu.

Na její jedné straně jsou ti, kterým se nový outfit líbí a těší se, až v něm vyrazí na hřiště. Stejně početná je ale možná i ta skupina golfistů, která mikinu s kapucí na golfu odmítá. Jeden anglický klub dokonce napsal svým členům, že v ní na hřiště nesmí a přirovnal ji k rozpáraným džínům.

Sám Hatton je celou diskusí lehce překvapený: "Především kvůli tomu, že nejsem první, kdo ji nosil. Spousta kluků už v mikině s kapucí hrála. Je bláznivé, kolik lidí s tím nesouhlasí. Vždyť vypadá elegantně a je hrozně příjemné v ní hrát. Nevidím důvod, aby to byl problém."

"Je celkem legrační, že počítám tak polovina kluků, kteří si tu mikinu oblékli a švihli v ní s holí, tak si ji zamilovali. Uvědomili si, jak příjemné je v ní švihat. Není to klasická mikina, je opravdu měkká, velmi elastická, takže pohybovat se v ní není žádný problém," dodal Hatton.

Ten se po informačním okénku módní policie dostal i ke svému golfu, díky kterému zahrál ve čtvrtek v Shadow Creeku za 65 ran (-7) a ujal se na CJ Cupu vedení o ránu před Russellem Henleyem a Xanderem Schauffelem.

To nejlepší z kola Tyrrella Hattona

"Je fér říci, že jsem teď hodně unavený. Dnes to byl dlouhý den a jsem hodně rád za své skóre. Teď už se ale těším zpátky do hotelu, kde si snad odpočinu a vyspím lépe, než během poslední noci," přeje si Hatton.

Za vše může jeho 20hodinový přesun z Anglie do Las Vegas a vypořádávání s jet lagem a osmihodinovým posunem. Podle vlastních slov ve středu spal jen něco přes pět hodin a vzbudil se v pět ráno. Pořád na tom byl však lépe než jeho kedík, který se probudil v půl třetí a už nezabral.

Společně položili základ ke skvělému skóre na úvodních pěti jamkách, po kterých byli díky třem birdie a hole out eaglu na třetí jamce, kterou pro ně byla dvanáctka, pět ran pod par. Na mínus sedmi pak byli už po deseti odehraných jamkách, zbytek zvládli dohrál i přes dvě bogey v paru.

Druhé kolo turnaje sledujte od 23:00 v televizi Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení