Na golfu v mikině s kapucí. Hatton a adidas dál posunují hranice

celá fotogalerie (15) » Tyllerr Hatton

Styl oblékání v golfu prošel za posledních 20 let neuvěřitelnou proměnou. A nyní se zdá, že přichází další posunutí ještě nedávno nemyslitelných hranic. Adidas přišel s mikinami s kapucí, ve kterých v tomto týdnu září na BMW PGA Championship Tyrrell Hatton.

Ten po třech kolech vede ve Wentworthu o tři rány. Fanoušci však na internetu mnohem více než jeho hru řeší to, v čem hraje. Mikina s kapucí si přitom velmi rychle našla jak obhájce, tak kritiky. 

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (15)

Světová patnáctka se po třetím kole k novince ve svém golfovém šatníku vyjádřila a byla to pouze slova chvály: "Je báječné, co adidas udělal. Mikiny vypadají skvěle a není jediný důvod, proč by to měl být problém."

"Lidé jsou ale rozdělení. Někteří ani nevědí, jestli se jim to líbí, nebo ne. Ale je dobře, že se o tom mluví. Měli bychom být otevření tomu, aby byl golf více otevřeným sportem. Nechceme být přeci považováni za snoby. Myslím, že se musíme posunout," myslí si 28letý Angličan.

Ten přiznal, že novinku od adidasu dostal před několika týdny a okamžitě se do ní zamiloval. Podle jeho slov jsou (mikiny) na hraní golfu příjemné a navíc vypadají skvěle. Nevidí důvod, proč by měly představovat problém.

Fotogalerie Tyrrella Hattona v mikině s kapucí zde

"Dobře se v nich švihá. Není to jako s některými svetry, ve kterých se nedá pohnout. Jsou tak elastické, a navíc udržují teplo, takže pro dny jako jsou tyto jsou naprosto ideální," myslí si Hatton s ohledem na typické ostrovní počasí, které na jaře a na podzim panuje třeba i v Česku.

Hatton přitom není jediným hráčem, který na turnaji v novince od adidasu hraje. Do chladného počasí v mikině s kapucí vyrazil mimo jiné Jordan Smith, který v ní v sobotu dokonce zaznamenal hole-in-one.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení