DeChambeau to opět zkoušel na rozhodčí, hrál z mraveniště

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau si během 1. kola WGC-FedEx St. Jude Invitational opět neodpustil neúspěšnou debatu s rozhodčími, po které zahrál double bogey a trochu si tak pokazil jinak povedený vstup do turnaje. Tentokrát žádal úlevu kvůli tomu, že mu míček skončil v mraveništi.

Před týdnem se DeChambeau na Memorialu neshodl s rozhodčími na tom, jestli jeho míček skončil v autu nebo ne. Podle něho byl ještě ve hře, podle těch, kteří mají rozhodující slovo, už nikoliv. I kvůli tomu zahrál ve druhém kole jamku za 10 ran a cutem neprošel o dvě rány.

Tentokrát pro něho neshoda s rozhodčími tak fatální důsledky neměla, přesto do výsledného skóre nepříjemně promluvila.

DeChambeau byl tři jamky před koncem na skóre -4, když se mu nepovedl drive na čtyřparové sedmičce. Skončil vlevo od fairwaye a jeho míček byl v těžké pozici blízko stromu. Jakmile k němu ale americký ranař došel, začal, jak je u něho zvykem, kalkulovat.

"Byla tam zbarvená hlína a viděl jsem několik červených mravenců, tak jsem si řekl, že to je asi mraveniště a možná bych mohl dostat úlevu," prozradil po dohrání novinářům, co následně s rozhodčími řešil.

 Nakonec u nich ale neuspěl a musel hrát míček tak, jak ležel. Na green se i kvůli tomu dostal až svou čtvrtou ranou a po dvou puttech z toho bylo double bogey a pohoršení na dvě rány pod par.

"Vždy budu respektovat rozhodčí, tohle není žádný problém, je to v pohodě. Moc nepomohlo, že jsme měl skutečně špatnou pozici. Míček mi ležel mezi dvěma proutky. Ale tak to prostě je," dodal DeChambeau.

Ten si nakonec skóre ještě alespoň o ránu vylepšil díky birdie na pro něho závěrečné devítce a s mínus třemi mu po prvním kole patří dělená devátá příčka, pět ran za vedoucím obhájcem titulu Brooksem Koepkou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení