DeChambeau zahrál jamku za 10! Woods dal těsně cut

Bryson DeChambeau

Každý den není posvícení, ani golfu. V pátek se o tom přesvědčily dvě velké hvězdy současného amerického golfu. Tiger Woods se na Memorialu zachránil až dvěma berdíky v závěru svého druhého kola, Brysona DeChambeaua pak z turnaje vyřadilo quintuple bogey na pětiparové patnáctce, na kterou potřeboval deset ran!

Woods svůj první turnaj na PGA Tour po dlouhých pěti měsících rozehrál slušným prvním kole za mínus jedna a ani do druhého kola nevstoupil špatně, když si po dvou parech připsal birdie na dvanáctce.

Poté se ale začal trápit a ztrácel jednu ránu za druhou. Po třech bogey na jeho úvodní devítce (13, 15, 17) přišel dokonce dabláč na desítce a další dvě bogey ba jamkách 2 a 6. V tu chvíli byl na skóre +5, což by na cut nestačilo.

Tiger se ale v závěru vzchopil zahrál dva klíčové berdíky na sedmičce a osmičce a posunul se celkově alespoň na plus tři. I tak musel trnout, zda to bude stačit. Stačilo. Woodsovi patří dělené 64. místo.

Jaký byl hlavní důvod jeho trápení? Nepřekvapí, že bolavá záda. "Začalo to při rozcvičce, nebyl jsem na tom tak dobře, jak bych si přál," přiznal Woods. "Špatně jsem se pohyboval, nemohl jsem se pořádně otáčet. Trápil jsem se," dodal vítěz 82 turnajů na zámořském okruhu.

V druhém kole letošního Memorialu, který v kariéře vyhrál v Muirfieldu pětkrát, se jeho problémy podepsaly především na drivech. Na úvodní devítce trefil v regulaci jen dvě fairwaye ze sedmí a v druhé polovině kola se dostával do ještě větších problémů. V závěru se však zachránil.

"Bude se mi to stávat stále častěji, než že by se to nedělo," ví moc dobře 44letý Woods, že jeho náročnou kariérou a mnoha operacemi zhuntované tělo se prostě tu a tam ozve a vypoví službu.

Tiger Woods během 2. kola The Memorial (foto: GettyImages)

Podobné problémy zatím nemusí řešit 26letý DeChambeau, i když s ohledem na poslední měsíce strávené v posilovně je otázkou, jak na tom bude za 18 let on. Tentokrát tak na jedné jamce pouze vypověděla službu jeho dlouhá hra, která ho nečekaně vyřadila z turnaje.

Přitom ještě pět jamek před koncem druhého kola byl vítěz Rocket Mortgage Classic z před dvou týdnů celkově v paru a stále mohl myslet minimálně na osmí TOP 10 v řadě.

O dvě jamky později byl ale z turnaje venku.

Bogey na 14 by ještě nevadilo, ale ztráta pěti ran na 15 už byla kritická. DeChambeau poslal svůj drive do vody a po dropu trefil 3-dřevem dvakrát aut, než se dostal třetím pokusem do roughu 40 metrů od jamky.

Americký ranař se sice snažil přesvědčit rozhodčí, že jeho celkově třetí rána na jamce v autu neskončila, ale nepřesvědčil je. "Z mého pohledu byl míček stále ve hře. Přemýšlel jsem o tom, zda mohu přeskočit plot a trefit to. Jako obvykle jsem ale od nich dostal nesmyslné rozhodnutí," postěžoval si DeChambeau na nepřízeň rozhodčích.

Musel tak hrát osmou ránu, kterou dostal na green. Dva putty znamenaly dvojciferný výsledek na jamce a konec nadějí. Birdie na závěrečné osmnáctce už znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku na 76 ran (+4). S celkovým skóre plus pět zaostal DeChambeau za cutem o dvě rány.

V polovině turnaje jsou na tom na akci Jacka Nicklause nejlépe Ryan Palmer a Tony Finau, kteří mají s devíti ranami pod par ránu náskok na Jona Rahma. Přímý přenos třetího kola sledujte na Golf Channelu od 18:30.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení