Trápící se hvězdy zářily. Koepka v Memphisu vede, Fowler je druhý

Brooks Koepka

Neprožívají nejlepší golfové období. Jak Brooks Koepka, tak Rickie Fowler musí v posledních měsících snášet, že pozornost na sebe svými výkony strhávají jiní. V prvním kole WGC-FedEx St. Jude Invitational to ale byli oni, kdo za sebou nechal celé startovní pole.

Koepka má i kvůli podzimní operaci levého kolene a následným problémům na svém kontě v aktuální sezoně jen jedno TOP 10 a v pořadí FedEx Cupu mu patří až 155. příčka, jako obhájce titulu ale v Memphisu připomněl, co čtyřnásobný major šampion dokáže.

Ve čtvrtek na hřišti TPC Southwind vyrovnal 62 ranami (-8) své nejlepší skóre zahrané na PGA Tour a před druhým kolem má dvě rány náskok na Fowlera s Brendonem Toddem, kteří dělí druhé místo.

"Dnes jsem vůbec necítil, že bych musel nějak tvrdě dřít, což byl hlavní rozdíl oproti poslední době," přiznal Koepka, který bude obhajovat titul i v příštím týdnu na PGA Championship.

Do turnaje v Memphisu vstoupil naprosto skvostně, když zahrál birdie na všech úvodních čtyřech jamkách a dostal se do velké pohody. Z té ho nevyvedlo ani bogey na sedmičce, zareagoval na něj totiž dalšími dvěma berdíky (8, 9) a další tři si připsal na druhé devítce (11, 13, 16).

Také Fowler neprožívá zrovna sezonu snů.

Na rozdíl od Koepky ale momentálně alespoň nemusí bojovat o postup do play-off FedEx Cupu, když mu v průběžném pořadí patří 89. místo. Hrozí mu však, že s poprvé za 11 let nepodívá na BMW Championship, když nejhůře skončil ve FedEx Cupu na 43. příčce.

V tomto týdnu mu ale zatím vychází prakticky všechno. V průběhu druhého kola se dostal dokonce už na skóre mínus sedm, než zahrál své jediné bogey dne na pro něho závěrečné deváté jamce.

"Dnes to bylo spojení práce z posledního týdne, uvolnění sebe sama, zjednodušení věcí a jednoduše hraní golfu oproti dřině na drivingu," zhodnotil důvody povedeného kola Fowler.

Jak se bude nejen Koepkovi s Fowlerem dařit během druhého kola můžete sledovat v přímém přenosu na stanici Golf Channel. Ten začíná v pátek už v 16:00, tee timy byly posunuty kvůli hrozbě bouřek.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení