Povedený turnaj v Polsku. Lieser s Barešem skončili pátí, vyhrál Brun

Jakub Bareš

První turnaj Pro Golf Tour po koronavirové pauze se českým profesionálům vydařil. Jakub Bareš a Ondřej Lieser skončili na Gradi Polish Open na děleném pátém místě, těsně za TOP 10 dohrál Filip Mrůzek. Z celkového vítězství se navíc radoval Francouz Julien Brun, který žije v Česku a trénuje na Albatrossu.

Bareš se v elitní desítce držel od prvního kola, po kterém byl dělený čtvrtý. Ve čtvrteční druhé rundě si sice o dvě příčky pohoršil, ale v pátek opět přišlo zlepšení. I když mohlo být ještě větší a Bareš mohl brát první body do světového žebříčku v kariéře.

Díky pěti berdíkům (1, 3, 9, 14, 15) a jedinému bogey na pětce se Bareš ještě jamku před koncem držel na dělené čtvrté pozici, která jako poslední zajišťuje na Pro Golf Tour body do žebříčku.

Druhé bogey dne na poslední jamce však českého profesionála posunulo po kole za 67 ran (-3) s celkovým skóre -12 na dělenou pátou pozici.

Se stejným výsledkem nakonec turnaj dohrál také Lieser, který prožil v pátek divokou úvodní devítku, když na ní zahrál pět birdie a dvě bogey. V druhé polovině kola už to bylo klidnější a výsledek 66 (-4) znamenal páteční posun z děleného osmého na páté místo.

Tři rány cyhběly do elitní desítky Mrůzkovi (-7, T15), pod par se během tří kol v Gradi Golf Clubu dostali z českých hráčů ještě Michal Pospíšil (-6, T23), Stanislav Matuš (-5, T28) a Štěpán Daněk (-3, 34.).

Z vítězství se v Polsku radoval mladý Francouz Julien Brun, který letos už vyhrál Gasco Open v Lázních Bohdaneč nebo první ročník Pro-Am Invitationalu na jeho domovském Albatrossu.

Také skončil dělený šestý na Euram Bank Open, společném turnaji European Tour a Challenge Tour, na kterém Lieser vytvořil děleným 13. místem historické české maximum. Na Pro Golf Tour díky svému letošnímu druhému triumfu vede aktuální Order of Merit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení