SENZACE! Lieser skončil na turnaji European Tour dělený třináctý

Ondřej Lieser

O třicet jedna míst vylepšil Ondřej Lieser své ani ne týden staré české maximum na European Tour, když na Euram Bank Open v rakouském Adamstalu obsadil dělenou 13. příčku. A nebýt double bogey v samém závěru finálového kola, mohlo to být dokonce TOP 10.

Lieser maximálně využil dvou společných turnajů European Tour a Challenge Tour, kterými se restartoval po koronavirové pauze evropský mezinárodní golf na té nejvyšší úrovni.

Nejprve skončil na dělené 44. pozici na Austrian Open v Diamond Country Clubu a nyní z toho je ještě o 31 míst lepší výsledek. Škoda jen slabšího druhého kola, zbylá tři však byla famózní!

Po tom prvním za 65 ran, ve kterém trefil i hole-in-one, byl na děleném šestém místě. Díky třetímu za 67 ran se dostal zpět do pohody a s turnajem se skvěle rozloučil sobotní rundou za 68 ran, ve které opět potvrdil, že se umí popasovat s těžkými podmínkami. Lilo totiž jako z konve!

Finálové kolo přitom nezačal nejlépe, když si připsal bogey na dvojce. Poté ale potvrdil, že mu sedí pětipar třetí jamky, na kterém zahrál birdie a celkově si na této jamce polepšil během turnaje o pět ran!

Díky dalším čtyřem berdíkům (6, 8, 11, 15) se posunul dokonce do elitní desítky na průběžnou dělenou sedmou příčku. Tu ale bohužel kvůli dabláči na sedmnáctce neudržel. Celkově zakončil turnaj na skóre -7.

Stejně na tom byl už po prvním kole, po kterém senzačně dělil vedení, Stanislav Matuš. Ten se ale ve zbytku turnaje už pouze zhoršoval a po kolech za 71, 74 a 76 ran obsadil s plus čtyřmi dělené 61. místo.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení