Rebelové na US Open neoslnili. Černý den prožil Mickelson

Phil Mickelson

Skoro by se to mohlo nazvat golfovou občanskou válkou. Přesně ta právě zuří na 122. US Open. Roznětkou je nová série LIV Golf, která je tvrdou konkurencí pro dosud bezkonkurenční PGA Tour, a hráči, kteří se nové sérii upsali a teď hrají v Brookline.

Není divu, že všech patnáct golfistů, kteří před týdnem startovali na zahajovacím podniku LIV Golf v Londýně, jsou pod drobnohledem. Především jejich výkony. A ti, co "rebelům" nepřejí, si zatím po prvním kole mohou mnout ruce spokojeností.

Nejlepším z těch, kteří minulý týden startovali na turnaji LVI Golf s dotací 25 milionů dolarů, je aktuálně na hřišti The Country Clubu Dustin Johnson, který zahrál dvě rány pod par a dělí 7. místo.

Pod par stlačil své skóre i James Piot. S výsledkem -1 dělí 14. pozici. "Myslím, že z nás tří hrál nejlépe. Rozhodně měl nejvíc šancí nastřílet nižší skóre, než já nebo Collin," komentoval Piotův výkon jeho spoluhráč z flightu a obhájce titulu z loňského US Open Jon Rahm.

Problém hrát kolo po boku "přeběhlíka" neměl ani Matt Fitzpatrick, který hrál ve flightu s Johnsonem. "Ne, ne, není na tom nic divného. DJ je pořád DJ. Opravdu mě s ním baví hrát. Je to skvělý chlap, pochválí vás za povedené rány, což je víc, než někteří hráči dělají," konstatoval Fitzpatrick.

Statistici také okamžitě spočetli, že kumulované skóre všech hráčů, kteří se stali součástí série podporované saúdskoarabskými investory, bylo v prvním kole US Open 53 ran nad par.

Velkou porcí osmi ran nad par k tomu přispěl i jeden z nejsledovanějších hráčů Phil Mickelson, který prožil v The Country Clubu černý den. Den po svých 52. narozeninách nasbíral osm ran nad par i díky čtyřputtu na šesté tříparové jamce. A to i přesto, že první ranou puttoval do birdie. Do své karty přidal ještě další double bogey na dvanáctce.

Od bostonského publika se mu sice dostalo vřelého přijetí, ale jakmile odpálil na jedničce první míček, už mu diváci moc nepomohli. Po dlouhé pauze nehrál vítěz šesti majorů příliš dobře ani minulý v Londýně.

A během kola si musel on i další rebelové vyslechnout i nepříjemné pokřiky. Nijak nevadilo, že Mickelson byl jedním z hráčů, který pomohl na stejném hřišti v roce 1999 porazit tým Evropy v Ryder Cupu.

"Phile, kdysi jsem tě milovala," volala jedna z fanynek. "Phile, chamtivost je dobrá," přidal se další z diváků. "Přeceňovaný a přeplácený," si pro změnu vyslechl Bryson DeChambeau. Výkřik "zrádce" provázel zase Dustina Johnsona po posledním tréninku před začátkem US Open. Co bude dál?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení