Rebel Mickelson sklízí na US Open nadšené ovace fanoušků

Phil Mickelson

Jestliže někdo pochyboval, jak fanoušci na US Open přijmou rebelujícího Phila Mickelsona, dostal jasnou odpověď. Davy diváků vítaly Leftyho nadšeným jásotem, potleskem. Ten jim na oplátku trpělivě rozdával podpisy a děkoval svým typicky zdviženým palcem.

První tréninková kola v dějišti 122. US Open na hřišti The Country Clubu v Brookline daly jasnou odpověď na to, v jaké atmosféře bude hrát Mickelson. Pokřiky "Phile milujeme tě", nebo "Je skvělé, že jsi zpátky" byly těmi nejčastějšími.

"Když jsme přišli při úterním tréninkovém kole na odpaliště jedničky a Phil se chystal odpálit, dostalo se mu monstrózních ovací. Lidé mu fandili a on jim ukazoval jako obvykle vztyčený palec," popsal jeho spoluhráč Keegan Bradley atmosféru, která je provázela.

A to navzdory tomu, že byl Mickelson v posledních měsících vykreslován médii jako padouch pro své kontroverzní výroky na adresu PGA Tour i režimu Saúdské Arábie a nakonec i toho, že se stal jedním z hráčů nové série LIV Golf.

Mickelson se vrátil do hry minulý týden právě při úvodním podniku LIV Golf Invitational v Londýně po čtyřměsíční přestávce. Na US Open sice hrát může, ale kvůli startu v rebelské sérii ho čeká suspendace pro další turnaje PGA Tour.

Právě nová série LIV Golf a vášnivé diskuse kolem ní a hráčů, kteří kývli na lukrativní nabídky na ní hrát, provázejí letošní US Open. Natolik, že to rozdělilo i hráče – jedni starty na LIV Golf odsuzují, jiní se stali jejími členy a třetí skupina, do které patří například Brooks Koepka, Shane Lowry, už mají plné zuby otázek, které se týkají nové série.

Důkazem toho, jak rozštěpený je současný špičkový mužský profesionální golf, je i nápis na bagu Roryho McIlroye, který je jedním z největších kritiků nové série. Má na něm datum 18. duben 1775.

Toho dne začal v Lexingtonu Americká revoluce, válka za nezávislost na Velké Británii. A nijak v tomto případě nevadí to, že McIlroy jako rodilý Severní Ir v Británii vyrostl…

Ještě o něco dál jdou i některá média, podle nichž by největší katastrofou pro US Open bylo, kdyby letošní trofej získal právě Mickelson, který dnes slaví 52. narozeniny.

Mickelson sice vlastní titulů z majorů, dalších 45 vítězství na PGA Tour, ale na US Open nikdy nevyhrál, šestkrát ale skončil druhý. Právě tenhle titul mu schází k završení kariérního grandslamu. Pokud by to dokázal, byl by to pro někoho příběh s pohádkovým koncem, pro jiné pohroma.

Nenechte si ujít 122. US Open. Třetí major sezony můžete sledovat ode dneška až do neděle na televizní stanici Golf Channel. Dnešní přímý přenos začíná v 17 hodin.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení