Úvodní turnaj LIV Golf vyhrál Schwartzel. Série ulovila Reeda

Charl Schwartzel

Vítězem inauguračního turnaje LIV Golf Invitational o historicky nejvyšší prize money v golfu 25 milionů dolarů se v Centurion Clubu u Londýna stal Charl Schwartzel. 37letý Jihoafričan a vítěz Masters z roku 2011 si zároveň vydělal pohádkové 4 miliony dolarů. I v sobotu pak LIV golf oznamovala další velké hráčské akvizice.

Schwartzel vstupoval do třetího finálového kola s náskokem tří ran a své vedení si pečlivě hlídal. V jednu chvíli už měl náskok pěti ran na svého krajana Hennieho du Plessise a vypadalo to na jasný průběh.

Na dvanáctce ale přeci jen přišlo ještě zdramatizování, když Schwartzel zahrál double bogey. Následně ale zahrál důležité birdie, protože Du Plessis skóroval také. Schwartzel pak ale zahrál ještě bogey na čtrnáctce a jeho náskok se ztenčil už jen na dvě rány.

Ten už pak ale donesl až do poslední jamky, takže mu nevadilo ani bogey na osmnáctce a mohl se začít radovat z největší finanční odměny v kariéře. Za vítězství inkasoval 4 miliony dolarů, zatímco v roce 2011 za triumf na Masters dostal 1,44 milionů.

Schwartzel navíc vyhrál i v týmové soutěži, když byl právě s Du Plessisem a děleným třetím Brandenem Gracem členem o parník vítězného týmu Stinger GC složeného výhradně z Jihoafričanů pod vedením kapitána Louise Oosthuizena, který se také vešel do TOP 10.

Tato čtveřice nasbírala dohromady skóre -20 a rozdělila další 3 miliony dolarů. Na druhý tým Crushers GC kapitána Petera Uihleina s Richardem Blandem v sestavě měla náskok 14 ran. Třetí skončili Majesticks GC s kapitánem Ianem Poulterem a Samem Horsfieldem, Lee Westwoodem a Lauriem Canterem.

Z největších hvězd turnaje se do TOP 10 vešel Dustin Johnson, který skončil osmý se skóre -1. Phil Mickelson skončil na děleném 33. místě.

Od druhého turnaje, který se hraje od 30. června do 2. července v americkém Portlandu, se k sérii LIV Golf přidá i vítěz Masters z roku 2018 Patrick Reed. V sobotu pak přestup na saúdskou sérii oznámil i další Američan Pat Perez.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Na Volvo Car Scandinavian Mixed, turnaje společného pro Ladies European Tour i DP World Tour, je ve vedení žena. Skvěle hrající domácí Švédka Linn Grant zahrála v sobotu ve třetím kole 66 ran a poskočila na první místo před Australana Jasona Scrivenera o dvě rány se skóre -16.

Na třetím místě tři rány za svou krajankou je jeden z pořadatelů turnaje a kapitán týmu Evropy pro Ryder Cup 2023 Henrik Stenson. Ten v sobotu exceloval především na první devítce, na které zahrál pět birdie.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení