Lieser už je v Tokiu. Co ho zklamalo a s kým půjde ve flightu?

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser už si naplno žije svůj olympijský sen. Na úvod sice musel zkousnout menší zklamání, nyní už ale v Kasumigaseki Country Clubu trénuje a těší se na čtvrteční start turnaje.

Nejlepší český golfista neprožívá nejlepší sezonu, a tak trochu doufá, že ho olympiáda nakopne. "Úplně nejradši bych tam někde chtěl najít svoji hru a pořádnou formu," přiznal nám po nepovedeném turnaji Challenge Tour na Kaskádě začátkem července.

Už tehdy měl přitom jasno, na koho se v Tokiu nejvíce těší. "Hráč, který mě inspiruje už od doby, co hrál jako amatér, je Jon Rahm. Na něj se fakt těším. Až ho uvidím na drivingu, tak nenápadně zkusím vlézt někam k němu," snil o možném setkání nejen během tréninku.

Jenže tentokrát na něj ještě nedojde. Rahm měl totiž stejně jako Bryson DeChambeau před turnajem pozitivní test na COVID a turnaje se tak nezúčastní. Doufejme, že je to jediné Lieserovo japonské zklamání.

Ondřej Lieser během tréninku v Tokiu (foto: Ondřej Lieser)

Český profesionál vyrazil do Tokia v minulém týdnu a v neděli si poprvé vyzkoušel tamní hřiště, na kterém se bude od čtvrtka do neděle bojovat o olympijské medaile. V roce 2016 získali první po dlouhých 114 letech Justin Rose, Henrik Stenson a Matt Kuchar.

"První dva dny tréninku na olympijském hřišti jsou za mnou. Je mi ctí, že můžu reprezentovat Českou republiku v mém milovaném sportu. Ve čtvrtek začíná první kolo turnaje, držte palce," vzkázal Lieser v pondělí.

V úvodních dvou kolech půjde v jednom flightu se Španělem Jorgem Campillem a Indem Udayanem S Manem. Ve čtvrtek budou úplně posledním flightem, který odstartuje v 11:09 místního času (4:09 SEČ). Do pátečního druhého kola vstoupí o hodinu a 55 minut dříve.

Kompletní tee timy olympijského turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení