V Rakousku bylo hřiště pod vodou, Kořínkovi to nevadilo

Aleš Kořínek

Bouřky a vydatný déšť výrazně zpozdily sobotní program na Euram Bank Open. Dlouhé čekání na dalším turnaji Challenge Tour ale podle všeho vůbec nevadilo Aleši Kořínkovi, který prožil skvělý vstup do třetího kola. Po něm je v druhé desítce pořadí na dostřel TOP 10.

Rakouský turnaj zatím českým golfistům svědčí. Hned tři na něm prošli cutem do víkendových kol, když Stanislav Matuš si k tomu v pátek pomohl trefeným hole-in-one. Třetí postoupivším byl Jakub Bareš.

V sobotu se ale nejvíce dařilo Kořínkovi. Kolo mělo původně odstartovat v sedm ráno, ale rozmary počasí posunuly start třetí rundy na druhou hodinu odpolední. A Kořínek byl v prvním flightu z jedničky.

Podmáčené hřiště tentokrát jeho hře sedělo, když po třech jamkách byl tři rány pod parem. Nejprve zahrál birdie na čtyřparové jedničce a poté dokonce eagle na pětiparové trojce.

V dalším průběhu kola se sice dostavila i nějaká ta zaváhání, díky čtvrtému birdie dne na závěrečné osmnáctce z toho ale bylo v Adamstalu krásných 66 ran (-4) a posun do druhé desítky pořadí.

Špatně nezahráli v sobotu ani Matuš (par) s Barešem (-1), jejich kola kolem paru však znamenala na pokles na hranici čtvrté a páté desítky.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení