Matuš trefil eso! Na Challenge Tour v Adamstalu dal v klidu cut

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš navázal v pátek na Euram Bank Open v Rakousku na svůj výkon z 1. kola a po další rundě za 68 ran (-2) prošel s průběžným skóre -4 poklidným způsobem cutem. Po dohrání mu patřilo místo ve třetí desítce. Klidnou hladinu jeho vyrovnaného výkonu rozčeřilo akorát hole-in-one, které trefil na dvanáctce.

Byla to Matušova třetí jamka dne, neboť startoval na druhé devítce. "Hole-in- one vždycky potěší, ale víc by mě potěšilo, kdyby mi tam spadlo více birdie," začal s úsměvem svůj komentář vydařené trefy.

"Už na desítce jsem trefil tyč. Odrazilo se mi to na pět petrů a putt jsem nedal. Na jedenáctce jsem dal ze sta metrů lehký lip out na eagle, který se mi ale rychle vrátil na čtyři metry a put jsem taky nedal" popisoval Matuš, že už na prvních dvou jamkách mu paní Štěstěna ťukala na rameno.

"Na dvanáctce to konečně vyšlo. Byla to lehká pitching wedge ze 131 metrů, která dopadla půl metru před tyč a druhým skokem to zapadlo do jamky," popsal Matuš skvělou ránu.

Po ní byl na skóre -2, které donesl i do klubovny, když na své druhé devítce zahrál ještě birdie na trojce a bogey na osmičce. 

"Když jsem se tady díval na tu zlatou plaketku, kterou tady mají, tak Ondra Lieser trefil eso na dvanáctce loni a letos jsem ho dal já, takže se na plaketku zařadím hned za něj," připomněl Matuš, že hole-in-one trefil na stejné jamce loni také Lieser v 1. kole, kdy byl turnaj ještě součástí European Tour.

O cut bojují v Adamstalu ještě další Češi. Nejblíže mu byli v průběhu 2. kola Aleš Kořínek a Jakub Bareš, kteří se s průběžným skóre -1 pohybovali na první devítce na jeho hranici. Gordan Brixi byl na první devítce v paru.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení