Na Kaskádě dali cut tři čeští golfisté, Matuš dělí páté místo

Stanislav Matuš

Tři Češi prošli cutem na premiérovém ročníku Kaskáda Golf Challenge. Skvěle rozehraný turnaj má především Stanislav Matuš, který se skóre -7 dělí před víkendem páté místo. O víkendu si na druhém letošním domácím turnaji Challenge Tour zahrají i Jan Cafourek a Šimon Zach.

Matuš po skvělém prvním kole přidal v pátek potvrzující rundu za 69 ran (-2). Během kola si nedělal moc problémů, ale zároveň neproměňoval putty. Celkem zahrál čtyři berdíky a dvě bogey.

"Po dnešku jsem trochu rozpačitý. Nejprve jsem hrál dobře, pak jsem zase nehrál dobře... Pořád jsem útočil na birdie, ale nebyl jsem schopný nic dát. Dvě pod par jsou asi zasloužené, i s tím, co se dělo na má závěrečné devítce. Puttů do tří metrů tam byla hromada a moc mi jich tam nespadlo," zhodnotil Matuš své druhé kolo.

A co se stalo na devítce? Po nepovedeném drivu skončil míček výrazně vlevo ve vysokém roughu, navíc za stromem, takže nebylo vidět, kam dopadnul. Na Matuše ale čekal na vysekané cestě mezi jamkami.

"Já jsem tam zahrál dvě nebo tři rány ve cvičných kolech, takže jsem tušil, že míček tam jde docela dobře najít. Nešel jsem tam s tím, že bychom ho neměli najít, ale samozřejmě taková klika je potřeba. Možná jsem si ji i za těch sedm lipoutů zasloužil. Birdie bylo bonus," nezastírá.

Co Matušovi udělalo radost, je fakt, že i když nehrál tak dobře, jako ve čtvrtek, pořád z toho bylo klidné kolo pod par, které turnaj nepokazí.

Teď je potřeba to dotáhnout o víkendu. Přeci jen, Matuš turnaje rozehrávat umí, ale často mu o víkendu dojde dech. "Cítím se jinak. Jak jsem si dal volno, tak možná nemám tak natrénováno, ale hlavě ten týden pomohl. Jsem tam, nemám co ztratit a o víkendu se může stát cokoliv. O to více do toho můžu jít s uvolněnou hlavou, konečně se na těch víkendových kolech jak se říká uvolnit a hrát dobrý golf," přeje si zatím nejlepší Čech.

Jan Cafourek (foto: Ladislav Adámek)

Jen o tři rány hůře je na tom Cafourek (T29). Ten sice napínal fanoušky u internetu, když se zdál na hraně cutu, ale to bylo špatně zaneseným výsledkem na tříparu 16, kde mu svítil dabláč, ale on zahrál par.

"Slyšel jsem, že na livescoringu bylo něco špatně. Fanoušci tak možná nervy měli, my hráli ušmudlaný par. Nehrál jsem špatně, pravidelně jsem byl kolem pěti šesti metrů, ale putty tam nepadaly. Bylo to trochu zatažené, nálada nebyla moc útočná. Možná jsem trochu zbytečně bral pary a nebyl agresivní," řekl Cafourek.

Ten si na Challenge Tour zahraje o víkendu poprvé po dvou letech, naposled uspěl na Slovakia Challenge v červenci 2019.

"Čeká mě víkend, to už jsem skoro zapomněl, co znamená. Možná i proto jsem byl zatažený, ale ráno jsem si řekl, že mě cut nezajímá. Jediné, co mě zajímá, je karta na The Open, takže o to to bude o víkendu těžší. Věřím, že jsem si nejhorší kolo na turnaji už vybral, teď nemám co ztratit a budu hrát co nejlépe to půjde," připomněl Cafourek, že na nejlepšího hráče na turnaji čeká divoká karta na letošní závěrečný golfový major.

Třetím českým hráčem ve víkendových kolech bude Šimon Zach, který dal letos na Challenge Tour svůj druhý cut ze tří pokusů. Se skóre -2 (T52) uspěl tentokrát přesně na ránu.

"Použil jsem zdravé nas*ání, abych dnes zahrál dobře. I minulý týden jsem hrál dobře, ale na posledních pár jamkách jsem ztratil dva míče a kvůli tomu jsem neprošel cutem. Týden předtím na Kuňce jsem také nehrál špatně, ale zase jsem ztrácel míče. Už toho bylo dost," neskrýval Zach po dohrání svou touhu po horších týdnech konečně uspět.

Z dalších českých hráčů byl cutu nejblíže Filip Mrůzek, který po pokaženém prvním kole za plus čtyři zabojoval, ale ani páteční tři rány pod par s eaglem na závěrečné devítce nestačily.

Turnaj předčasně skončil také pro Jakuba Bareše, který naopak po skvělém prvním kole v pátek poztrácel na hřišti pět ran. Po kole v paru pak turnaj skončil také pro Ondřeje Liesera (+3).

Ve vedení turnaje jsou dva němečtí Marcelové – se skóre -12 vede Schneider, ránu na něho ztrácí známější Siem. V sobotu turnaj pokračuje třetím kolem, fanoušci jsou na hřišti vítáni.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení