Cafourek potvrdil svá slova činy, byl blízko hole-in-one

Jan Cafourek

Velmi povedený vstup do premiérového ročníku Kaskáda Golf Challenge prožil také Jan Cafourek. Ten se poté, co v prvním kole zahrál za 68 ran (-4) drží na akci Challenge Tour v TOP 10.

V době dohrání patřila "Cáfovi" dokonce dělená třetí příčka, i později odpoledne se ale pohybuje kolem pátého místa.

Potvrdil tak svá středeční slova, kdy si při povídání o Bordelu z lesa pochvaloval, že má ze své hry stále lepší dojem.

"Potvrdil jsem slova činy, i když na jedničce to moc nevypadalo. Netrefil jsem ani jednu ránu podle představ a zahrál jsem bogey. Říkal jsem si, že to bude asi výbornej den, ale nepropadl jsem trudomyslnosti, hrál agresivně, aby mě to bavilo, a myslím, že to byla dobrá runda. Dal jsem pár zbytečných bogey, ale zahrál také hodně birdie, takže jsem spokojený," nezastíral Cafourek.

Tomu prý výrazně pomohla práce kedíka: "Měli jsme v týmu dobrou atmosféru, to mi určitě pomohlo. Možná, kdybych byl na hřišti sám, tak bych se nechal stáhnout spirálou dolů, ale takhle jsme se s tím společně poprali a musím ho pochválit a vyzdvihnout jeho přínos."

Jan Cafourek společně se svým kedíkem (foto: Ladislav Adámek).

Cafourek byl ještě po osmi jamkách v paru, když v úvodu sice zahrál dva berdíky, ale také dvě bogey. Ve zbytku kola už ale nezaváhal a hlavně přidal další čtyři birdie, kterými se v leaderboardu výrazně posunul.

"Z týčka jsem nebyl nikdy příliš mimo, ale klíčové byly asi rány do greenů. Na trojce mi tam nespadl hole-in-one asi o dva centimetry, na dvanáctce jsem si to hodil na deset čísel, takže to mě drželo. A k tomu konsistentní puttování," hodnotil spokojeně svou hru.

A jak se bude připravovat na druhé kolo?

"Odpoledne si dám rutinu a půjdu si trochu odpočinout. Minulý týden toho golfu bylo dost, hřiště je kopcovité, takže je potřeba pošetřit síly a být připravený. Je to jedno s druhým. Abyste byli v pohodě v hlavě, tak musíte být v pohodě po stránce fyzické kondice, aby člověk oběhl hřiště, aniž by byl unavený, a mohl přemýšlet tak, jak potřebuje."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení