Další asistenti pro Ryder Cup. Kapitán vybral Kaymera a McDowella

Martin Kaymer a Graeme McDowell

Kapitán Evropy pro Ryder Cup 2020 Pádraig Harrington oznámil, že k Luku Donaldovi a Robertu Karlssonovi si jako další asistenty vybral Martina Kaymera a Graema McDowella. O rok odložený souboj s USA se bude hrát ve Whistling Straits ve Wisconsinu od 24. do 26. září.

Major šampioni Kaymer a McDowell hráli oba v minulosti jako hráči důležitou roli v klíčových momentech Ryder Cupu. Kaymer se ujme role asistenta poprvé po čtyřech hráčských vystoupeních v letech 2010, 2012, 2014, a 2016. Vyhrál dvakrát a sám celkem nasbíral 6,5 bodů.

G-Mac bude asistentem podruhé, když si tuto roli i po boku Harringtona vyzkoušel už při posledním památném vítězství Evropy v Le Golf National v Paříži 2018. Jako hráč byl členem čtyř týmů v letech 2008, 2010. 2012 a 2014. Přispěl devíti body včetně toho vítězného v Celtic Manor v roce 2010.

"Jsem rád, že můžu oba přivítat jako své asistenty a věřím, že přinesou do šatny spoustu zkušeností, znalostí a rovnováhu. Oba přispěli v historii vítěznými body, zažili to na vlastní kůži a ostatní hráči k nim vzhlížejí. Mají kolem sebe auru odpovědnosti v tom, že to co řeknou, bude mít smysl," uvedl Harrington.

"Martina jsem si vybral, protože je velkou osobností a dodá nám typicky evropský klid a sebedůvěru. Skutečnost, že vyhrál ve Whistling Straits také znamená velkou autoritu a jistotu, kterou potřebujeme," vyzdvihl kapitán Kaymerovo vítězství na PGA Championship v roce 2010.

"Když mě Pádraig oslovil, byl jsem poctěn. Pro nás Evropany znamená Ryder Cup hodně, zvláště pro mě jako Němce, který dal v roce 2012 vítězný putt," zavzpomínal Kaymer na moment, kterým stvrdil velký obrat Evropy, jenž vešel do dějin jako "Zázrak v Medinah". Shodou okolností to bylo v souboji se Stevem Strickerem, současným kapitánem USA.

"Graema jsem si za asistenta vybral už dávno. V roce 2018 jsme byli v této roli spolu a líbilo se mi, co do naší šatny přinášel. Je to autorita přesvědčená o tom, co dělá a říká a vyzná se. Jediným důvodem, proč by se nestal asistentem by bylo, kdyby se stal hráčem," uvedl Harrington k McDowellovi.

Jeho památný putt v Celtic Manor 2010 přišel tři měsíce poté, co se stal po 40 letech prvním Evropanem, který vyhrál US Open. V Gleneagles o čtyři roky později uhrál tři body ze tří zápasů a přispěl důležitým bodem v singlech proti Jordanu Spiethovi.

"Byt asistentem v týmu Evropy je velká čest. Pokud sám nemůžete hrát, je to ta nejlepší věc a jsem hrdý, že si to po roce 2018 znovu zopakuji," uvedl rodák ze Severního Irska. "Bylo to vítězství z trochu jiné perspektivy, ale byla to opravdu zábava a hodně jsem si to užil," zmínil tři roky staré zážitky z Paříže.

"Pádraig je jeden z mých hrdinů a historickou postavou irského golfu. Pro Evropu je skvělé mít ho za kapitána," uvedl McDowell na Harringtonovu adresu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení