Jako jediná nedala cut na +22, kvůli deseti trestným ranám

Amundi Czech Ladies Challenge

Zní to skoro až neuvěřitelně, ale tento golfový příběh se v tomto týdnu na Konopišti skutečně stal. Česká amatérka Agáta Křenková neprošla na Amundi Czech Ladies Challenge cutem jako jediná ve startovním poli, když za jeho hranicí na +22 zaostala o jedinou ránu. A to hlavně kvůli tomu, že si ve čtvrtečním 1. kole připsala deset trestných ran...

Golfoví fanoušci se při pohledu do leaderboardu úvodního letošního turnaje LETAS podivovali od úvodního kola tomu, jak to že je pod hranicí cutu jediná z 86 hráček ve startovním poli.

Na první pohled to vypadalo na chybu, ale důvod je prostý. Cut byl nastaven pro 45 nejlepších profesionálek a všechny stejně hrající amatérky. A jelikož profesionálek vyrazilo do hry jen 46, byl podobný scénář možný a dokonce byla varianta, že cutem projdou všechny hráčky.

Konec leaderboardu turnaje po 2. kole (foto: www.letaccess.com)

Nakonec zůstalo u jediné, a to Agáty Křenkové, ani ne týden staré senzační šampionky domácího MM ČR ve hře na jamky. Hlavně kvůli úvodnímu kolu za 90 ran, když druhé zvládla už obstojně za 77.

S celkovým skóre +23 tak Křenková zaostala za hranicí cutu o jedinou ránu. Důvod čtvrteční 90 je pak také nečekaný - 10 trestných ran za to, že na pěti jamkách hrála chybným míčkem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení