Jamkovku na Dýšině ovládli Křenková a Nizozemec Ruiter

Křenková a Ruiter

Patnáctiletá Agáta Křenková a devatenáctiletý Nevill Ruiter z Nizozemska ovládli Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na jamky, které v neděli skončilo v Dýšině u Plzně. Získali tak vůbec první české amatérské golfové tituly v nové golfové sezóně.

Vítězka ženské kvalifikace Dominika Burdová dlouho odolávala, ale ve finále také narazila. Její přemožitelkou (4&3) se stala teprve patnáctiletá Agáta Křenková, která svým prvním titulem v dospělé kategorii navázala na svoji loni v prosinci zemřelou babičku Ludmilu Křenkovou, která získala v různých kategoriích 48 titulů.

V semifinále ale měla vítězka namále, proti Amálii Tauer se radovala až na 20. jamce. Bronz odváží Kristina Lebová po výhře 3&2 nad Tauer.

V mužské části pavouka se probili do nedělního odpoledního finále po kvalifikaci dělený patnáctý David Benák a pátý Neville Ruiter, nakonec se radoval zahraniční účastník (o jamku).

Domácí Dan Hlaváček se neprobojoval do boje o zlato právě přes Benáka (2&1) a v souboji poražených pak podlehl vysoko (6&4) svému reprezentačnímu spoluhráči Davidovi Tomimu.

Konečné pořadí

Muži:
1. Nevill Ruiter (Nizozemsko)
2. David Benák (GC Kunětická Hora)
3. David Tomi (Albatross GC Praha)

Ženy:
1. Agáta Křenková (GC Austerlitz)
2. Dominika Burdová (GC Grabštejn)
3. Kristina Lebová (Prague City GC)

Pavouk muži
Pavouk ženy

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení