Jejda! Shane Lowry se přiznal, že poškodil Claret Jug

Shane Lowry a Claret Jug

Vracet vítěznou trofej, zvlášť takovou, jakou je Claret Jug za triumf na The Open, to se nechce nikomu. Ani Shane Lowry není výjimkou. A to měl v držení tenhle džbánek na klaret o dvanáct měsíců déle, než je obvyklé. Užíval si trofeje bezezbytku, někdy nejspíš až příliš.

Čtyřiatřicetiletý Ir triumfoval na The Open v Royal Portrush v červenci 2019 a trofej má stále v držení. To proto, že loni se nejstarší ze čtveřice majorů kvůli covidové pandemii neodehrál.

Před letošním Open ho už ale bude muset vrátit. A trval na tom, že musí být opět v celé své kráse, nablýskaný a bez poskvrny. Nebylo to ale tak docela jednoduché, protože jak sám Lowry přiznal, s Claret Jugem párkrát prožil i horké chvilky, při nichž došlo k poškození trofeje.

"Jednou jsem musel Claret Jug poslat do opravy, aby tam srovnaly nějaké ty šrámy, co utrpěl. A podruhé jsem si všiml, že trofej není úplně v pořádku, na letišti, nebo spíš na letištním skeneru, který na něm objevil malou prohlubeň," přiznal Lowry.

Trofej tak opět musela do opravy. Zdaleka ne poprvé. Což potvrdil i šéf R&A Martin Slumbers. S typicky anglickým nadhledem konstatoval, že podobná přiznání na téma poškození Claret Jugu už slyšel mnohokrát i v minulosti.

"Když vracel trofej Zach Johnson, omlouval se. Říkal, že musel dát džbánek opravit a když ho odnesl na Floridě ke klenotníkovi, muž, který stál za pultem, mu řekl: Ach, tak tohle jsem tady viděl už dvakrát," konstatoval Slumbers.

To, že si Claret Jug Lowry jaksepatří užíval, sám potvrdil. "Někdy jsme do něj nalili pár panáků, ale zase ne tolik. Častěji jsme ho naplnili dobrým vínem, s celým týmem jsme si s ním užili vánoční večeři, měl jsem ho i na nějakých dalších akcích," prozradil Lowry.

"Už jen to, že jsem ho mohl mít tak dlouhou dobu ve svém držení, sdílet ho se svými nejbližšími, bylo prostě neuvěřitelné. Užíval jsem si to," řekl irský golfista.

A přitom se netajil tím, že by si jeho držení rád prodloužil o další rok. Na to ale musí obhájit své vítězství na The Open.

"Už jen proto, že jsem s ním zažil spoustu krásných okamžiků," uvedl Lowry. A přidal jeden ze závěru roku a sezony Race to Dubai v Dubaji.

"Procházel jsem s Claret Jugem hotelem a oslovil mě nějaký člověk: To je Claret Jug? Řekl jsem ano a začali jsme si povídat. Poprosil mě, zda by ho mohl vzít do rukou. Když se tak stalo, rozbrečel se. Jen tím dokázal, co tahle trofej znamená pro lidi, kteří milují golf," zavzpomínal Lowry.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení