Harrington válel v Kiawah Island, bude hrát i na Czech Masters

Padraig Harrington

Phil Mickelson nebyl jediným ze "starých pánů", který se v Kiawah Island postavil věku a soupeřům leckdy o dvě generace mladším. Tím druhým byl jen o rok mladší, stále ještě 49letý Padraig Harrington, který se v srpnu představí i na D+D Real Czech Masters na Albatrossu.

A golfoví příznivci se mají na co těšit, protože úřadující kapitán evropského rydercupového týmu a vítěz tří majorů hraje ve výborné formě. Ostatně, potvrdil to i ve finálové rundě druhého majoru sezony PGA Championship, během níž se nakonec 49letý Ir vyšplhal až na dělenou 4. pozici. Čtyři rány za vítězným Mickelsonem.

"Řeknu vám, tohle bylo jedno z nejpříjemnějších kol golfu, jaké jsem na hřišti zažil po hodně dlouhé době. Je skvělé, když hrajete s kamarádem. Rozhodně nám to oběma pomohlo uvolnit se a oba jsme hráli opravdu dobře," pochvaloval si Harrington rundu se svým krajanem Shanem Lowrym, v níž zahrál tři rány pod par.

Oba dohráli se celkovým skóre -2, oba si odnesli příjemnou odměnu ve výši bezmála 400 tisíc dolarů a svou spokojenost a výjimečný golfový zážitek potvrdili později i na Twitteru.

V měření sil na dálku s rydercupovým kapitánem týmu USA Stevem Strickerem měl jednoznačně navrch ten evropský – Stricker dokončil turnaj na náročném hřišti Ocean dělený 44. se skóre čtyři rány nad par.

Harrington v posledních měsících nehraje vůbec špatně – z patnácti turnajů prošel jedenáctkrát cutem a vše korunoval perfektní hrou na PGA Championship. Ani na chvíli ale nepřemýšlel o tom, že by sám sebe nominoval do týmu pro Ryder Cup a stal se hrajícím kapitánem.

A to i navzdory tomu, že sám uznal, že větrné hřiště Ocean je v mnohém velice podobné tomu ve Whistling Straits, kde se bude letos hrát Ryder Cup, a obě hřiště vyžadují velice podobný styl hry, který Harringtonovi sedí.

"Nemám v úmyslu to zkoušet. To už je dávno za mnou. Jsem velice oddaný tomu, že jsem kapitánem týmu. Hru nechám na ostatní. Nemůžete dělat obojí. Být kapitánem Ryder Cupu je práce na plný úvazek. O tom není pochyb," prohlásil vítěz tří majorů.

"Samozřejmě se snažím i hrát golf, ale když se dostanu na turnaje, mám práce ještě víc. Nesoustředím se jen na svou hru, protože se snažím sledovat i další hráče," přiznal Harrington, který bude v této dvojí roli na Czech Masters na Albatrossu.

Na Albatrossu Harrington už jednou hrál v rcoe 2018 a až do konce byl ve hře o titul. Nakonec skončil druhý dvě rány za vítězným Italem Pavanem. Navíc česká srpnová zastávka European Tour bude letos poslední šancí pro evropské hráče dostat se ještě do týmu pro Ryder Cup.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení