Super League Golf se plíží i kolem majoru. Přišlo další varování

PGA of America

Zástupci Super League Golf podle několika zdrojů sešli před PGA Championship v Kiawah Island s několika manažery předních hráčů. I v místě druhého majoru roku je tak chystaný projekt nové golfové soutěže silným tématem.

A dá se snadno odhadnout, že pro představitele PGA Tour i pořádající PGA of America tématem nechtěným. Určitě by byli raději, pokud by se mluvilo pouze o nadcházejícím majoru, který ve čtvrtek startuje prvním kolem.

Jenže Super League Golf, jak se tento projekt nyní nazývá, se zdá být stále neodbytnější a silně rezonuje i dějištěm PGA Championship. Zvláště když prosáklo, že se v úterý sešli její zástupci s manažery několika vytipovaných špičkových hráčů, které SGL láká desítkami milionů dolarů.

Šéf PGA Tour Jay Monahan už dříve jasně deklaroval, že pro hráče, kteří se od SGL nechají zlákat, se PGA Tour zřejmě navždy uzavře. Další varování přidal v úterý také generální ředitel PGA Tour of America Seth Waugh.

Kromě toho, že hráči, kteří přijmou nabídku SGL, přijdou o možnost hrát PGA Championship, nebudou moci reprezentovat USA ani v Ryder Cupu.

"Pokud chce někdo hrát Ryder Cup za USA, musí být i členem PGA of America. A toto členství získá tím, že bude hrát Tour. Věřím, že Evropané to cítí stejně, takže myslím, že už to nejde vyjádřit jasněji," uvedl Waugh.

"Možná to není tak jasné z hlediska našeho mistrovství (PGA Championship, pozn.), ale bráno z amerického úhlu pohledu, musíte být členem Tour i PGA of America, abyste mohli hrát PGA Championship. A nevidíme důvod, proč by se na tom mělo něco měnit," dodal Waugh.

Super League Golf je aktuální název chystané soutěže, která se v dřívějších propozicích jmenovala Premier League Golf. K účasti láká ty nejlepší hráče světa, kterým nabízí sumy 30 až 50 milionů dolarů. Peníze mají ropný původ v Saudské Arábii.

Model soutěže má být podobný týmovému formátu Formule 1, přičemž jako jeden ze "šéfů týmu" měl být osloven i Lee Westwood. "Pro mě jako pro skoro padesátníka by nebylo co řešit," uvedl Westy upřímně k částkám, které jsou hráčům nabízeny (více zde).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení