Upřímný Westwood: Za 50 milionů bych hrál i Super Golf League

Lee Westwood

Upřímnost je jednou z vlastností, která Leemu Westwoodovi rozhodně není cizí. Minimálně v okamžiku, kdy odpovídal na to, zda a za jakých podmínek by přijal účast v projektu Super Golf League. Za 50 milionů liber by do toho šel bez jakýchkoliv výčitek a bolení hlavy.

Lee Westwood sice nepatří do okruhu největších favoritů druhého majoru sezony, PGA Championship, ale s 48letým Angličanem se počítat musí. Vítězná trofej z majoru sice v jeho sbírce úspěchů zatím chybí, ale osmkrát už se umístil v první trojce.

Není divu, že po zisku titulu z majoru vytrvale touží, ale jedním dechem bez vytáček přiznává, že by klidně hrál i v konkurenčním projektu Super Golf League. Nicméně za jistých podmínek. Finančních.

"Myslím, že všechno má své plusy a minusy. Kdyby mi teď někdo nabídl 50 milionů liber, abych hrál golf ještě ve 48 letech za takové peníze, je moje odpověď jasná. Bez diskuse," konstatoval Westwood.

Vychází i z toho, že řadě špičkových hráčů už byly nabídnuty obrovské částky za to, aby se připojili k projektu saúdskoarabských investorů.

"Očividně mají spoustu peněz a svými několika nabídkami vyslali několik šokových vln. A někteří lidé se cítí ohroženi a snaží se proti tomuto projektu bojovat," uvedl zkušený Angličan.

Proti projektu Super Golf League se ostře vymezilo vedení PGA Tour a její šéf Jay Monahan při nedávném setkání s hráči pohrozil, že golfisté, kteří se přidají k nové soutěži, budou vyloučeni z PGA Tour.

"Musím si dát všechna fakta dohromady, podívat se na to ze všech stran. Ale ještě jsem se tím do hloubky nezabýval," přiznal Westwood.

Zatímco projekt nové golfové soutěže je pro Westwooda zatím jen tématem pro diskusi, jasno už má v tom, že pokud by se dostal na místa zajišťující mu start na olympijském turnaji v Tokiu, nepojede.

"Pro moje rozhodnutí existuje mnoho, mnoho důvodů. Kvůli rodinným závazkům, ale také ze sportovních důvodů. Před časem jsem si dokázal, že hrát sedm turnajů v osmi týdnech už pro mě není dobré. Myslím, že jet do Japonska v mém věku a se všemi omezeními, která nás čekají, by ode mě byl špatný nápad," vysvětlil Westwood.

Aktuálně je ale navíc až čtvrtým v pořadí pro dvoučlenný anglický tým pro hry v Tokiu. Jedničkou je aktuálně Tyrrell Hatton, druhé místo drží Matt Fitzpatrick a před Westwoodem je v žebříčku ještě Paul Casey.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení