Lieserův soupeř má Covid . Z turnaje na Tenerife byl vyloučen

Wil Besseling

European Tour vyloučila z nadcházejícího turnaje Tenerife Open Nizozemce Wila Besselinga poté, co neprošel výstupním testem na Covid-19 po předchozím Cran Canaria Lopesan Open. Nyní ho čeká desetidenní karanténa v hotelovém pokoji.

Spolu s ním musí do karantény i Besselingův kedík a fyzioterapeut v jednom Martijn van Oosterhout, který byl označený jako jeho jediný blízký kontakt, ačkoliv sám byl testován negativně.

Besseling se svým kedíkem vstoupili do karantény v souladu s nařízeními španělského Úřadu pro ochranu veřejného zdraví a během izolace jim budou poskytovat podporu úřady na Kanárských ostrovech i samotná European Tour.

"Nejprve bych chtěl poděkovat organizátorům za skvělý turnaj Gran Canaria Lopesan Open. Opravdu jsem si svůj první výlet na Gran Canaria užíval," uvedl na Instagramu Besseling, který byl po dvou kolech ránu za vedením a nakonec skončil na děleném 29. místě.

"Naneštěstí jsem byl pozitivně testován na Covid při svém výstupním testu a nyní budu 10 dní v izolaci. Můj caddie byl testován negativně, ale jako blízký kontakt musí být v izolaci se mnou," uvedl Besseling.

"Resort Lopesan Baobab i European Tour se o nás dobře starají, ale zůstat 10 dní zavřený uvnitř bude zkouška sama o sobě. Hodně štěstí všem hráčům na Tenerife Open. Budu se dívat," zůstal Besseling pozitivní a kolegiální.

Turnaj European Tour i s Ondřejem Lieserem ve startovní listině začíná ve čtvrtek prvním kolem na hřišti Golf Costa Adeje. Přímým přenosem ho bude vysílat stanice Golf Channel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení