Na obě US Open mohou diváci! Pouze očkovaní nebo s testem

US Women´s Open

Loni se ženské i mužské US Open musely kvůli pandemii COVID-19 obejít bez diváků, letos se fanoušci na oba turnaje vrátí. Pořádající USGA v pondělí oznámila, že na obě národní Open hrané letos v Kalifornii znovu otevře své brány, i když jen v omezené míře.

Oba americké národní majory navštíví jen omezený počet diváků, kteří budou muset mít potvrzení o očkování nebo negativní výsledek testu na COVID-19.

Obyvatelé Kalifornie budou muset být očkováni nejméně 14 dní před šampionátem nebo se prokázat negativním testem. Návštěvníci z ostatních států budou vpuštěni pouze po dokladu o očkování. Bez ohledu na svůj očkovací status, diváci budou muset nosit všude roušky.

US Women´s Open se hraje od 3. do 6. června v Olympic Clubu v San Franciscu. Mužské US Open se koná o dva týdny později od 17. do 20. června v Torrey Pines. Oba turnaje bude v Česku vysílat živě stanice Golf Channel.

"Loni nám chyběla energie, kterou fanoušci na obě US Open přinášejí. Jsme vděčni místním i státním úřadům na ochranu zdraví, že budeme schopní přivítat nějaké fanoušky, aby mohli vidět ty nejlepší hráče světa bojovat o vítězství v našich prestižních mistrovstvích, a zároveň zachovávat zdraví a bezpečnost všech zůčastněných," uvedl vrchní ředitel USGA John Bodenhamer.

PGA Tour již v této sezóně uspořádala několik akcí s omezeným přístupen diváků. Nedávné Masters však umožnilo sledovat přímo na místě turnaj pouze limitovanému počtu svých patronů. LPGA zatím od svého restartu loni v červenci vstupenky pro veřejnost nenabízí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení