Cink si užívá kariérní renesanci. Nakopává ho i synův humor

Stewart Cink

Za měsíc 48letý veterán Stewart Cink si v posledních měsící musí připadat jako znovuzrozený. Aspoň co se jeho kariéry týče to platí stoprocentně. A dokázal to ve čtvrtek znovu i na turnaji RBC Heritage v Jižní Karolíně, kde v 1. kole dlouho vedl, než ho v závěru dne těsně překonal Cameron Smith.

Když Cink v září triumfoval na Safeway Open, bylo to po dlouhých 11 letech, co vyhrál turnaj PGA Tour. Předtím to bylo v roce 2009 na The Open, kde si připsal své jediné vítězství na majoru, když v play off porazil legendárního Toma Watsona. Tomu tehdy táhlo už na 60 let a možná od něj bere Cink inspiraci ke svým skvělým výkonům z poslední doby.

Po loňském Safeway Open přidal Cink dalších pět umístění v TOP 20, včetně děleného 12. místo z Masters v minulém týdnu, a na důchod si přispěl dalšími téměř dvěma miliony vydělaných dolarů, což je nejvyšší částka od zmíněného roku 2009.

Oporu má Cink i ve svých dvou synech. Se starším Connorem vyhrál v roce 2014 neoficiální turnaj PGA Tour Father/Son Challenge, mladší Reagan mu dělá kedíka, jako i tento týden v Harbour Town, odkud má Cink mimochodem z let 2000 a 2004 dvě ze svých sedmi vítězství na PGA Tour.

A pohoda podpořená přítomnosti syna na bagu byla znát i v prvním kole RBC Heritage. Cink zahrál na úvod oblíbeného turnaje 63 ran (-8), což je jeho nejlepší výsledek ze 75 odehraných kol v Harbour Town.
Úplně první Cinková rána však ve čtvrtek skončila ve vodě. Na desítce, na které začínal, z toho bylo bogey hned na úvod. "Byl to budíček. Zbytek kola už jsme hráli velmi dobře a čistě. Žádné další chyby," pochvaloval si Cink, kterého si jeho syn později dovolil popíchnout.

"Reagan si pak ze mě dělal legraci, že ten tee shot na desítce byla jediná rána, o které jsem se s ním neporadil. A taky proto jsem ji poslal rovnou do jezera," smál se Cink, se kterým se musí v Harbour Town vzhledem k jeho formě a předchozím úspěchům, byť už letitým, pořád počítat.

Už to vypadalo, že jeho výkon v prvním kole nikdo nepřekoná, zvlášť vzhledem k chladnějšímu a větrnějšímu odpolednímu počasí. Ale pak se o slovo přihlásil Cameron Smith, který si to nejlepší schoval na poslední dvě jamky. Na 17 zavěsil do jamky z bunkeru a na 18 si skvělou druhou ranou připravil půdu pro závěrečné birdie.

Svým výkonem tak navázal na nedělní dělené 10. místo z Masters, kde předtím v listopadu skončil dokonce na druhém místě. "Cítím, že Augusta nastartovala moje myšlení a moji kreativitu," těšilo Australana, který v pěti startech v Harbour Town neskončil nikdy lépe než na 15. místě a poslední dva roky neprošel cutem.

"Všechno se zkrátka sešlo dohromady. Trefoval jsem dobře železa a na greenech jsem měl svůj den. Míček jsem nacházel v dobrých pozicích a těžil z toho," těšilo Smithe, který o ránu překonal své nejlepší kolo na PGA Tour a vyrovnal nejlepší skóre z úvodního kola turnaje, které zahráli v roce 2002 Davis Love III., a v roce 2005 Peter Lonard.

"To byla jen třešnička na dortu," dodal Smith, který usiluje o své třetí vítězství na PGA Tour. Naposledy vyhrál loni v lednu na Sony Open na Havaji.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení