Otevřené přiznání Bubby Watsona: Myslel jsem si, že umřu

Bubba Watson

Nezvykle otevřeně se Bubba Watson rozpovídal o svých zdravotních problémech před turnajem Genesis Invitational na hřišti Riviera v Los Angeles, kde už dokázal třikrát vyhrát. Dvojnásobný vítěz Masters nechal nahlédnout hodně hluboko do svého soukromí.

Dvaačtyřicetiletý Američan odtajnil, že ho sužují psychické problémy, trpí úzkostnými stavy a má ADHD, tedy poruchu pozornosti s hyperaktivitou. Jakkoliv to zní strašidelně, Watson také prozradil, že se už naučil zvládat sám sebe i své problémy.

"Jsem rád, že už nemusím skrývat, že jsem člověk trpící určitými problémy. Život zkrátka přináší zápory i klady a nestydím se to přiznat. Někdy je zkrátka v pořádku nebýt někdy v pořádku," konstatoval vítěz Masters z let 2012 a 2014.

Navzdory tomu, že se propracoval do golfové světové špičky a vyhrál dvanáct turnajů na PGA Tour, mezi lidmi se cítil nesvůj a uvnitř bojoval se svými démony.

"Prožíval jsem bolestivé chvíle, kdy si ze mě lidé utahovali a dělali legraci z některých mých reakcí. Bolelo mě, když o mně psali různé věci, aniž by mě znali a věděli, proč se to děje. Dlouho jsem své problémy držel v sobě a bolelo to," odhalil Watson, s čím se potýkal.

Přibližně před dvěma roky prožíval Watson nejspíš největší krizi. Trpěl nespavostí, výrazně zhubl, a když skončil v nemocnici, bál se dokonce o svůj život poté, co se domníval, že má infarkt.

"Myslel jsem si, že umřu. Moje psychické problémy mě tehdy doslova a celého ovládly. Pořád jsem hubnul, spadl jsem až k 70 kilogramům. Až když jsem přestal kontrolovat svou váhu, protože to byl také důvod mého stresu, se vše začalo lepšit. Nepřestal jsem bojovat a dostal jsem se z toho," uvedl Watson.

"Dnes jsem v bodě, kdy už dokážu říct, fajn, pojďme o tom mluvit. Nemusím už skrývat, že jsem člověk, který občas pláče. Jsem člověk s problémy jako každý jiný. Potkají kohokoliv a nevyhnou ani golfistovi na tour," konstatoval vyhlášený ranař.

Právě golf byl jedním z důležitých faktorů v tom, že se mu podařilo démony v sobě ovládnout. "To rozhodně. Sport a především ten můj, tedy golf, mi velice pomohl," přiznal rodák z Bagdadu na Floridě. A to i přesto, že naposledy vyhrál v roce 2018 a i na svém oblíbeném podniku Genesis Invitational, který v minulosti třikrát vyhrál, tentokrát neprošel ani cutem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení