Covid uvěznil Harringtona. "Přežil" na Netflixu, kari a čaji

Padraig Harrington

Pozitivní test na Covid-19 vyřadil Padraiga Harringtona z účasti na turnaji v Pebble Beach a poslal ho do desetidenní karantény. Nicméně v nadmíru luxusním prostředí – do hotelu The Lodge s výhledem na odpaliště první jamky hřiště Pebble Beach Golf Clubu.

Deset dní v izolaci sice nebylo nic příjemného, ale na druhou stranu byl v hotelu Lodge zahrnut všemožnou péčí. Z balkonu svého pokoje dokonce viděl i na první odpaliště.

"Jsou určitě horší místa, kde strávit izolaci, než hotel Lodge. A ještě s takovým výhledem. Strávil jsem čas s Netflixem a seriálem Mindhunter. Viděl jsem celkem osmnáct hodin. Je vynikající," popsal část času stráveného v hotelovém "vězení".

Samotný virus zvládl vítěz tří majorů bez větších problémů. "Zvládám to dobře. V podstatě bych svůj stav označil za mírnou chřipku. Mám příznaky, při kterých bych se v minulosti snažil dál hrát golf a trénovat. A doma bych si potom říkal: hele, měl bys zůstat den doma v posteli a vzít si nějaké léky," konstatoval irský golfista.

"Tohle je ale přece jen něco jiného. S covidem si nesmíte zahrávat. Proto dělám vše, co je třeba, abych ho porazil. A jestli zůstane jen u takových projevů, tak jsem vlastně nadšený a mám velké štěstí. Třeba proto, že snad nebudu mít žádné dlouhodobé následky a že budu mít protilátky v těle," dodal.

Během nucené přestávky se snažil i úřadovat v souvislosti s Ryder Cupem. "Byl jsem v kontaktu s lidmi ohledně Ryder Cupu. A také jsem mohl soutěžit v tom, kolik vypiju šálků čaje během těch deseti dní. Zatím jich dávám tak šest až osm ještě před dvanáctou hodinou. A taky jsem si dal nejhezčí kari, jaké jsem kdy měl. Bylo fenomenální. Kokos, mrkev a brokolice," přidal Harrington další karanténní specialitu.

"Domácí vězení" vyprší kapitánovi evropského týmu Ryder Cupu těsně před dalším podnikem PGA Tour The Genesis Invitational v Riviera Country Clubu a pokud bude mít negativní test, turnaj stihne, byť bez tréninkového kola.

"Naposledy jsem hrál bez tréninkového kola na Open 2008 v Royal Birkdale. Ale rozhodující pro můj start bude, jak se budu cítit po deseti dnech bez golfového tréninku. Musím se cítit naprosto v pořádku, a pokud ano, budu doufat v pozdní tee time," konstatoval Harrington.

Ocenil především perfektní servis a starost ze strany PGA Tour a hotelu. "Zajistili mně spojení se svým týmem, dvakrát denně mi volali z PGA a jednou z hotelu a kontrolovali, jak na tom jsem. To mě velice uklidňovalo. Pro mě je tím nejdůležitějším se uzdravit. Na ničem jiném teď nezáleží," dodal Harrington.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení