BOMBA! Lieser jako první Čech vyhrál turnaj Challenge Tour

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser je šampionem Challenge Tour. V zatím životní sezoně aktuálně nejlepší český golfista opět posunul hranice českého golfu, když si jako první Čech připsal vítězství na akci druhé evropské golfové ligy. A výrazně se přiblížil zisku karty na European Tour.

Ta je letos, kvůli pandemii koronaviru a zamrazení herních karet i pro další sezonu, připravena jen pro pět nejlepších hráčů. A právě TOP 5 pořadí Road to Mallorca Lieser po svém vítězství atakuje, když se dva turnaje před koncem sezony posune už na šesté místo!

Za vítězství na Andalucía Challenge de España si totiž připsal na své konto nejen 32 000 eur, v přepočtu zhruba 850 000 korun, ale také stejný počet bodů. Celkově jich má nově na svém kontě 54 344,6 a na pátého Němce Hurlyho Longa ztrácí něco okolo tisíce bodů.

Bude to v závěru sezony obrovské drama!

Lieser, reprezentující zbraslavský resort Prague City Golf, přitom ve Španělsku nezačal nejlépe a po prvním kole za 74 ran (+2) byl až v páté desítce. A ještě po druhém kole byl pouze v paru na děleném 24. místě...

Jenže pak přišla sobota, kdy v těžkých podmínkách hráči tolik neskórovali. Nebyl to však případ českého profíka, který si polepšil o pět ran a s průběžným skóre -5 byl dělený třetí, ránu za prvním místem.

To nejlepší si ale schoval až na samotný závěr turnaje.

Do finálového kola totiž vstoupil naprosto fantastickou úvodní devítkou, na které si připsal pět berdíků (2, 5, 7, 8, 9) a dostal se s mírným náskokem do vedení. To ještě navýšil na tři rány dalším birdie na 12.

V samotném závěru sice přišlo bogey na 17, ale ani to nevadilo. Nikdo další se totiž Lieserovi nepřiblížil, a tak po kole za 67 (-5) mohl s celkovým skóre -10 slavit největší vítězství své dosavadní kariéry! Lieser vyhrál o dvě rány před Angličanem Richardem Mansellem.

Nejlepším českým výsledkem na Chalenge Tour bylo až do neděle Lieserovo dělené čtvrté místo z Itálie, na které dosáhl začátkem října.

Turnaj měl od prvního kola velmi dobře rozehraný také Stanislav Matuš, který byl po prvním kole dělený třetí a ještě po třetím v TOP 10. O víkendu mu ale trochu došel dech, po sobotním paru si v neděli pohoršil o tři rány a nakonec se musel spokojit s děleným 26. místem.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení