Woods nemění tradici, týden před Masters hrát nebude

Tiger Woods

Dalším soutěžním startem Tigera Woodse bude ten na Masters. Ve středu padla možnost, že by se vůbec poprvé v kariéře ukázal na Houston Open, a také hrál v týdnu před turnajem v Augustě.

Woods připustil možnost, že by se v příštím týdnu ukázal na hřišti Memorial Park Golf, v minulém týdnu na ZOZO Championship, kde obsadil dělenou 72. příčku ze 77 hráčů, kteří turnaj dohráli.

"Nebudu s tím rozhodnutím otálet. Bavíme se o mém progresu a tréninku. ... Rozhodnu se brzy, ať už do Houstonu pojedu, nebo ne," řekl Woods novinářům před odjezdem ze Sherwood Country Clubu.

Definitivně jasno by bylo v pátek, kdy vždy končí deadline pro přihlášení na turnaj PGA Tour v dalším týdnu. Tiger ale skrze svého agenta Marka Steinberga vzkázal, že se do Houstonu nevydá.

Bylo by to přitom vůbec poprvé, co by se na tomto turnaji představil. Nakonec se ale rozhodl pokračovat ve své tradici, když pravidelně týden před Masters v Augustě nehraje. Loni si dal před akcí, na které získal už své páté zelené sako, pauzu skoro měsíc.

Letos ale svou účast na turnaji, který by byl generálkou na poslední major sezony, zvažoval. A to především proto, že nebyl spokojený se svou hrou při obhajobě titulu na ZOZO Championship.

"Špatně jsem drivoval a nedařilo se mi konsistentně trefovat železa blízko jamce. Jediným pozitivem, a to každý den a snad na každé jamce, bylo mé puttování," řekl ke své hře Tiger Woods.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení