Fanoušci budou moci na Houston Open. Uvidí také Woodse?

Tiger Woods

V tomto týdnu na Bermuda Championship budou mít možnost vyrazit na PGA Tour první fanoušci od březnového přerušení série kvůli pandemii koronaviru COVID-19. Na některé se přitom dostane také v příštím týdnu v Houstonu a ti dokonce možná uvidí Tigera Woodse.

Celosvětová zdravotnická krize sice pokračuje, některé restrikce se ale místy uvolňují. Jedněmi z nich je zákaz vstupu fanoušků na turnaje PGA Tour, který platí od červnového restartu série.

Ti se ukáží hráčům poprvé v tomto týdnu na Bermudách, kde jich je ale každoročně málo. Něco jiného by to bylo v příštím týdnu na Houston Open, kde by jich byly tradiční desetitisíce. A možná více než obvykle, protože start na turnaji zvažuje i Tiger Woods.

Budou jich ale alespoň 2000 denně.

Přesně tolik jich bude v příštím týdnu vpuštěno do Memorial Parku, kde proběhne generálka na letošní Masters, které se bude konat v Augustě netradičně v polovině listopadu.

Svou účast na turnaji už potvrdili světová jednička Dustin Johnson, Brooks Koepka, Tony Finau nebo Rickie Fowler. A účast zvažuje také Tiger Woods.

"Nebudu s tím rozhodnutím otálet. Bavíme se o mém progresu a tréninku. ... Rozhodnu se brzy, ať už do Houstonu pojedu, nebo ne," řekl Woods po neúspěšné obhajobě titulu na ZOZO Championship v Kalifornii, kde skončil na děleném 72. místě v 78členném startovním poli.

Na turnaji v Houstonu má startovat také Phil Mickelson, který však připustil, že akci kvůli přítomnosti omezeného počtu fanoušků, kteří budou muset nosit roušky, vynechá.

"Osobně nechci podstupovat takový risk týden před Masters," řekl ještě ve středu. V sobotu ale své prohlášení v rozhovoru pro Golf Channel trochu zmírnil: "Není to hlavní rozhodující faktor. Jsem si jistý, že PGA Tour udělá vše pro to, aby to bylo bezpečné."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení