Lieser vyhrál slovenské Open na Penati, bral čtvrt milionu

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser si připsal v roce 2020 další zajímavý zářez. Turnaj Penati Slovak Open Championship sice není po sportovní stránce ničím až tak výjimečný, ale o to zajímavější si připravil pro vítěze prize money. Na nejlepšího hráče čekalo rovných 10 000 eur, v přepočtu více jak 250 000 korun. A pro ty si došel právě Lieser.

Zatímco na Pro Golf Tour bere vítěz obvykle 5000 eur a třeba na turnajích Czech PGA Tour to bylo letos zatím buď 30, nebo 50 tisíc korun, na Penati se hrálo o z tohoto pohledu neskutečný balík peněz.

Utkala se o něj přitom "pouze" česká a slovenská špička, ve které nechyběl ani Stanislav Matuš, který by se přitom dostal se svou kategorií na společný turnaj European Tour a Challenge Tour v Portugalsku.

Není se však co divit, v Portugalsku by 10 000 eur bral pouze v případě, že by skončil na sedmém a lepším místě. Vsadil proto na Penati kartu, která mu ale nevyšla, když skončil dvanáctý. Všem vypálil rybník Lieser.

Ten během dvou kol potvrdil svou letošní domácí nadvládu a po výsledcích 71 a 67 ran skončil na hřišti Legend osm ran pod parem. Vyhrál o čtyři před čtveřicí Filip Ráža, Štěpán Daněk, Michal Pospíšil a Pavol Mach.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení