Kořínek je na Pro Golf Tour druhý! V TOP 10 je také Cafourek

Aleš Kořínek

Pokud by si chtěl Aleš Kořínek splnit svůj sen a získat letos na Pro Golf Tour kartu na Challenge Tour, má už jedinou šanci - vyhrát oba dva zbývající turnaje. Na tom předposledním v rakouském Haugschlagu ale začal skvěle a po prvním kole je dělený druhý.

Kořínek začátkem srpna překvapil vítězstvím na Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten a začal snít o tom, že by mohl pro příští sezonu získat kartu na Challenge Tour. K tomu ale potřebuje v této sezoně PGT vyhrát třikrát.

A jelikož zbývají odehrát už jen dva turnaje, bylo před akcí v Haugschlagu jasné, že pokud chce snít dál, musí v tomto týdnu zvítězit.

Po prvním kole má šanci.

Díky eaglu na pětiparové patnáctce, šesti berdíkům a jen dvěma bogey zapsal do skórkarty 66 ran (-6) a na děleném druhém místě ztrácí na vedoucího německého amatéra Maxmiliana Matlariho dvě rány.

Velmi dobře do turnaje vstoupil také Jan Cafourek, který je díky čtyřem ranám pod par na děleném osmém místě. A pod par se dostala také česká trojice Michal Pospíšil, Jakub Bareš a Šimon Zach (všichni -2 a T20).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení