BOMBA! Aleš Kořínek vyhrál zkrácený turnaj PGT v Rakousku

Aleš Kořínek

Český golf má dalšího šampiona na Pro Golf Tour! Stal se jím Aleš Kořínek, který ovládl počasím výrazně ovlivněnou akci Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten. Kořínek musel během čtvrtka odehrát obě dvě soutěžní kola, po kterých skončil na skóre -7 a vyhrál o dvě rány.

Turnaj v rakouském St. Pölten Golf Clubu se měl původně hrát na tři kola od úterý do čtvrtka, ale počasí chtělo jinak. Silný déšť hráče v úterý na hřiště nepustil vůbec, ve středu pouze dopolední flighty, a ty odpolední vyrazily na hřiště až ve čtvrtek dopoledne.

Platilo to i pro Kořínka, který využil přívětivější počasí a díky kolu za 63 ran (-7) se dostal do vedení. Ihned po dohrání prvního kola přišel na řadu cut a kolo druhé, které se hrálo odpoledne canon startem.

Organizátoři sáhli k tomuto kroku, aby stihli odehrát turnaj alespoň na 36 jamek a mohli rozdělit mezi hráče prize money v plné výši a udělit body do Order of Merit, ve kterém se hraje o tři karty na Challenge Tour.

V netradičním finálovém kole se Kořínek držel celou dobu v čele pořadí, v jednu chvíli se posunul díky třem birdie na čtyřech jamkách (3, 5, 6)  dokonce už na skóre -9. To sice neudržel, ale i kolo v paru mu stačilo na vítězství o dvě rány před Marco Itenem.

Ze sedmi českých hráčů, kteří se turnaje zúčastnili, prošel cutem už pouze Jan Cafourek, který po kolech za 70 a 72 ran (+2) obsadil dělenou 26. příčku.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení