Mexická kráska první pozitivně testovanou hráčkou na LPGA

Gaby Lopez

Také LPGA má před restartem sezony, který proběhne v tomto týdnu v Ohiu, svou první pozitivně testovanou hráčku na koronavir COVID-19. Ten do turnaje Drive On Championship v Toledu nepustí Mexičanku Gaby Lopez, kterou tak čeká minimálně desetidenní karanténa.

Lopez tak přijde také o turnaj Marathon Classic v příštím týdnu, který se koná také v Ohiu. Fanouškům se tak představí nejdříve za dva týdny ve Skotsku, kam se série i s Klárou Spilkovou přesune na dva týdny.

"Nemohla jsem se dočkat, že po té dlouhé pauze budu znovu hrát na naší tour. I když jsem nyní zklamaná, že budu čekat o něco déle, jsem ráda, že jsem byla testována a neohrozila jsem nikoho dalšího," vzkázala Lopez.

Podle vlastních slov se zatím cítí v pohodě: "Jsem v izolaci a budu se řídit pokyny CDC a LPGA, abych se mohla bezpečně vrátit na okruh. Cítím se dobře a těším se, až se budu moci vrátit a hrát na tour."

Letošní vítězku lednového Turnaje šampionek čeká minimálně 10 dní dlouhá karanténa, po které podstoupí další testy a lékařská vyšetření. Až na základě jejich výsledků se bude moci vrátit k soutěžnímu hraní.

LPGA se vrací v tomto týdnu po více jak pětiměsíční neočekávané přestávce, kterou způsobila globální pandemii koronaviru COVID-19. Nejbližší čtyři turnaje má v plánu hrát také Klára Spilková.

"Jeden test jsem už absolvovala před odletem ze Sarasoty. Do dvou dnů přišel negativní výsledek. Další test absolvuji po příletu v Ohiu," svěřila se nejlepší česká golfistka, kterou také čeká každotýdenní testování.

Do turnaje Drive On Championship zasáhnou kromě ní také Jessica a Nelly Kordovy. Turnaj můžete sledovat ve vysílání české verze Golf Channelu, přímý přenos prvního kola poběží v pátek od 15:00.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení