Spilkovou čekají čtyři turnaje v řadě, v Česku hrát neplánuje

Klára Spilková

Po téměř půlroční přestávce se znovu rozbíhá LPGA a Klára Spilková u toho nebude chybět. Nejlepší česká golfistka odcestovala po dvoutýdenní aklimatizaci a karanténě z Floridy do Ohia, kde ji čekají dva turnaje za sebou. A pak se ukáže na dvou akcích ve Skotsku!

Spilková si nejprve zahraje od 31. července do 2. srpna LPGA Drive on Championship a v týdnu poté také Marathon Classic. Následovat budou dva turnaje ve Skotsku, kde po ASI Ladies Scottish Open zakončí náročný program účastí na majoru AIG Women's Open. 

Všechny čtyři turnaje bude vysílat také česká verze Golf Channelu.

Hráčky čeká jiná LPGA, než dosud znaly - s každotýdenním testováním na COVID-19. "Jeden test jsem už absolvovala před odletem ze Sarasoty. Do dvou dnů přišel negativní výsledek. Další test absolvuji po příletu v Ohiu," řekla Spilková.

Ta jako většina hráček bude během amerických turnajů bydlet ve stejném hotelu s doporučeními k opatrnosti a setrvávání ve vymezeném okruhu kolem LPGA, tzv. bublině. Pomáhat jí bude stálý caddie William St Onge.

Na zdravotnická opatření si už podle vlastních slov stačila svyknout: "Na Floridě jsem zažila odpovědnější přístup než na začátku pandemie, kdy nikdo nic pořádně nevěděl a všude byla panika. Ve vnitřních prostorech se nosí roušky, všude se praktikuje social distancing."

"Když jsem šla do restaurace, sedla jsem si venku. Vše se desinfikuje, mnohem pečlivěji než u nás. O mnoho klidnější je létání. Letiště jsou prázdná, nikde žádné fronty, vše jde rychle," dodala k aktuální situaci.

Na Floridě mohla během karantény normálně žít a věnovala se tréninku jak na cvičných plochách, tak při herních situacích. Přemýšlela také o "zahřívacím" startu na nějaké minitour, ale buď byly přihlášky už uzavřené, nebo se hrálo daleko od Sarasoty, kde Klára bydlí.

"Těším se na nový začátek sezony," nezastírá hráčka, která hned při své prvním lednovém startu skončila osmá na Gainbridge LPGA v Boca Raton a zaznamenala svůj nejlepší výsledek na okruhu LPGA vůbec.

Po čtyřech týdnech na LPGA si Klára Spilková chce dát herní přestávku. Turnaj Tipsport Czech Ladies Open, který se hraje na Ladies European Tour od 28. do 30. srpna v Berouně, nyní hrát neplánuje. "Budu mít za sebou náročný program a další porce turnajů mě teprve bude čekat. Nejspíš si dám volno a zůstanu ve Skotsku," sdělila profesionálka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení