Další korejský triumf, na Evianu zvítězila Jin Young Ko

GettyImages-1164747587.jpg

Čtvrtý letošní ženský major přinesl třetí korejský triumf a druhý pro Jin Young Ko. Ta poté, co ovládl dubnová ANA Inspiration, vyhrála také Evian Championship. Se skóre -15 zvítězila o dvě rány.

Noční a ranní déšť trochu posunul start finálového kola až na pravé poledne s tím, že ty nejlepší šly do hry až kolem druhé hodiny. A nejlépe se s prodlením vyrovnala Ko. 

Po třech kolech na tom přitom lépe než ona byly její dvě krajanky Hyo Joo Kim a světová jednička Sung Hyun Park. První však zahrála v neděli za +2, druhá dokonce za +4 a šanci tak nabídly ostatním.

Chopila se jí Ko, která díky pěti berdíkům a jedinému bogey zahrála za 67 ran (-4) a posunula se celkově na mínus patnáct. O dvě rány před Američanku Jennifer Kupcho a Číňanku Shanshan Feng.

Ko se díky vítězství v permanentním dešti posunula na první místo v money listu LPGA, když si díky šeku na 615 000 dolarů letos vydělala už skoro dva miliony dolarů.

Lépe ze sester Kordových tentokrát dohrála starší Jessica, která během 2. kola pobavila české golfové fanoušky svým peprným okomentováním nepovedené rány. Po třech rundách za 70 ran (-1) obsadila se skóre -4 dělenou 17. příčku. Nelly dohrála na děleném 25. místě (-2).

Už v příštím týdnu se pak hraje pátý a letos závěrečný ženský major, když v anglickém Milton Keynes proběhne AIG Women's British Open.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení