Potkal se s Woodsem, ten ho pochválil. A peprně mu odpověděl

Matyáš Zapletal

Už jen účast na prestižním turnaji Junior Invitational v Sage Valley byla pro 16letého Matyáše Zapletala obrovskou zkušeností a zážitkem zároveň. Když se ale společně s ostatními golfovými talenty dozvěděl, že se na pár hodin potkají s Tigerem Woodsem, byl jako u vytržení.

Zapletal patří k největším talentům českého golfu a potvrdil to i na akci, na kterou bylo pozváno nejlepších 54 amatérských hráčů do 18 let z celého světa. Český mladík se mezi nimi neztratil nejen svou výškou, ale i výkony, když skončil na skvělém děleném třináctém místě.

Sám říká, že je ještě stále na úplném golfovém začátku. Že se ze dna dostal na start, na který je nyní snad připravený. "Na druhou stranu si myslím, že už jsem toho přes svůj mladý věk docela dost zažil," usměje se Matyáš, který převáženě trénuje se svým koučem ve Španělsku. V Česku je doma v Olomouci a na Kunětické Hoře.

Právě na ní si v tomto týdnu jako jeden z pěti českých amatérů nominovaný Českou golfovou federací zahraje na turnaji D+D REAL Czech Challenge. A na potkání musí vyprávět, jaké to bylo, potkat Tigera Woodse. A ani my jsme nebyli výjimkou… Takže!

Jaké to bylo potkat Tigera Woodse?
Neuvěřitelné. Jelikož je celá akce pořádána společností Nike, tak vždy musí přijet některý z jejich hráčů. Loni tam byl Rory McIlroy a letos nejdříve všichni mluvili o tom, že přijede Brooks Koepka. Už to by bylo super. Pak nám ale z ničeho nic řekli, že přijede Tiger Woods. V tu chvíli všichni zapomněli, jak hráli, a doslova se zbláznili.

Kdy jste ho uviděli poprvé?
Z ničeho nic najednou někdo řekl, že je na drivingu, a tak tam všichni honem šli. A byl tam. Jako první nám řekl, že zahraje dva yardy draw. A zahrál dva yardy draw. Někdo v tu chvíli pronesl, že nechápe, jak to dělá. Pak nám ukazoval další rány při své klinice, když pro něho připravili jednu jamku. Ukázal rovnou ránu, nízkou, vysokou… Všichni chtěli vidět stinger, do drivu mu někdo zařval. Bylo to hodně dobré.

Co všechno jste společně stihli?
Bylo toho opravdu hodně, protože první den s námi byl snad čtyři hodiny a druhý jsme se ještě potkali na prvním odpališti. Zahrál si s námi ping pong, basket, fotbal, mohli jsme mu dávat otázky a byl opravdu vstřícný.

Jak blízko jste se k němu dostal?
Asi na půl metru, když jsem se ho zeptal, co je jeho momentálně největším cílem. Řekl mi, že všem nakopal pr*el. Úplně všem. Je z něho cítit obrovská touha a motivace se vrátit, a že chce ještě všem ukázat, že na to má.

Jaký je?
Docela vtipálek. Když jsme se druhý den potkali na prvním odpališti a měli jsme si udělat společnou fotku, tak nám řekl „Hello Girls“ (Ahoj holky). Jelikož jsem byl ale o půl hlavy větší než on, tak jsem si pomyslel, jestli bych to já spíš neměl říci jemu. (smích) Ne, vážně, je to super chlap. I kdybych nevěděl, kdo to je, tak by se mi líbil.

Co bylo největším zážitkem ze společně stráveného času?
Tak to jednoznačně vidět ho švihat jeho rány. Když řekne, co chce a zahraje to. Z osmdesáti balonů zahrál jeden špatný a hned řekl, že to bylo tím, že švihl pomalu. Pak švihl rychleji a šlo to přímo na ceduli. Pro mě to bylo jak z jiné planety.

Byl to splněný sen?
Určitě, snad každý golfista by se chtěl jednou potkat s Tigerem. Ale abych se přiznal, mým stále ještě nesplněným snem je potkat Justina Rose. On je totiž pro mě ikona, co se týče švihu. Že se ale někdy potkám s Tigerem Woodsem, to by mě ani ve snu nenapadlo.

Neklepaly se ruce při odpalu před Tigerem?
Musím se přiznat, že jednička mi seděla. Měl jsem tam vždy největší procento na útok. Ze tří kol jsem tam dal jedno birdie a dvakrát jsem byl tři metry od jamky. Když jsem si stoupnul za míček, tak jsem si vzpomněl na to, co mi vždycky řekne trenér – švihni na sto procent. To jsem udělal, zahrál jsem rovnou ránu a jedinému mě z našeho flightu řekl dobrá rána.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení