16

Bleskovky

Dlouhé play-off sedmi hráčů o olympijský bronz ovládl C.T. Pan

1. srpna 2021 – haf

Zatímco o zlatu a stříbru bylo na olympijském golfovém turnaji mužů jasno hned po skončení finálového kola - získali je Američan Xander Schauffele a Slovák Rory Sabbatini, o bronzu bylo jasno až o hodinu a tři čtvrtě později. Nakonec ho v Tokiu ukořistil C.T. Pan z Tchaj-wanu.

• Rory Sabbatini
    17

Zprávy

Lieser skončil v Tokiu poslední, Slovensko má senzační medaili

Naprosto senzačním úspěchem pro slovenský golf skončil olympijský turnaj v Tokiu. Rory Sabbatini ve finálovém kole zahrál rekordní skóre olympijské historie (61 ran, -10) a řekl si o medaili. Ta je nakonec stříbrná, lépe než on zahrál pouze Američan Xander Schauffele. Čech Ondřej Lieser skončil na posledním 60. místě.

• Rory McIlroy
    18

Bleskovky

McIlroy je rád, že se ohledně golfu na olympiádě (opět) mýlil

31. července 2021 – haf

Přestože golf si užívá svou druhou účast na olympijských hrách od svého návratu v roce 2016, pro Roryho McIlroye se letos v Tokiu jedná o první olympijskou zkušenost. A sám přiznává, že je velmi rád, že se opět ve svém dříve skeptickém názoru mýlil.

19

Zprávy

Lieserovi nepomohl ani eagle na závěr, finále slibuje velké drama

Mizérie Ondřeje Liesera na olympijském turnaji v Tokiu bohužel pokračovala i ve třetím kole. Český golfista se v Kasumigaseki Country Clubu trápil i v sobotu, kdy se sice loučil s kolem eaglem na osmičce, ale ani to mu nepomohlo k posunu z posledního místa.

20

Bleskovky

Slovensko v naději. Sabbatini je ve hře o olympijské medaile

30. července 2021 – haf

Povedená úvodní dvě kola Roryho Sabbatiniho dávají Slovensku naději na olympijskou medaili. Rodák z jihoafrického Durbanu, který před dvěma lety získal slovenské občanství, je po nedohraném 2. kole se skóre -6 na děleném 11. místě, dvě rány od třetího místa.