Změny na Albatrossu uspěly, Sabbatini pak načrtl skicu s dalšími!
Třetí ročník D+D REAL Czech Masters byl také první velkou zkouškou pro změny na Albatrossu, které se v zimě před sezonou udály. Nové vodní jamky 1, 10 a 12 pak u hráčů zabodovaly, výrazně pak zasáhly i do jejich skórkaret.
Autor: Honza Fait, 25.08.2016 08:15
Neznáme nikoho, komu by se nové vodní překážky na Albatrossu nelíbily. Hřiště výrazně oživily. A také ztížily. Jenže golfisté, ať už profesionální, nebo amatéři, výzvy milují. A tohle je přesně ten případ.
"Nezaznamenali jsme jediný negativní názor ke změnám. Naopak, všem se velice líbily, i těm, kteří měli možnost srovnání s předchozími ročníky. Bylo vidět, že hráči mají rádi jamky, které jsou pro ně výzvou, kde je tzv. risk and reward. A jednička i dvanáctka to splňují," pochvaluje si Stanislav Lisner, generální manažer resortu.
Z hlediska statistik je pak zřejmé, že obě jamky jsou po změnách složitější.
Zatímco v roce 2015 byl průměr na jedničce 4,53 ran, letos to bylo už 4,75. V roce 2015 padlo 10 eaglů a 208 birdie, v roce 2016 pak 8 eaglů a 172 birdie. Podobně se průměr zvedl na dvanáctce z 4,67 rány na 4,89. V roce 2015 padly 4 eagly a 180 birdie, letos 4 eagly a jen 123 birdie.
A výrazně více se na nově upravených jamkách ztrácelo. Třeba na dvanáctce se počet dabláčů a horších výsledků zvýšil ze tří na čtrnáct. A svůj Zelený svět zde prožil i Lee Westwood, který v sobotu utopil dva míčky a zahrál sněhuláka, tedy za osm.
Samotní hráči přitom přicházejí s dalšími nápady...
"V sobotu jsme spolu s majitelem panem Šimáněm seděli s Rorym Sabbatinim u oběda, kde hovořil o případných změnách na hřišti. Mluvil o jamkách 16 a 17, a když jsem ho požádal, zda by to vše nevysvětlil více v detailech, jen řekl – tak pojď, ukážeme si to přímo tam. A šli jsme všichni pěšky k těmto jamkám," prozradil Lisner.
Lidé pak překvapeně koukali, když se mezi nimi procházela jedna z hlavních hvězd turnaje. A přitom naznačovala, co by na hřišti změnila: "Nakonec mi řekl, ať se u něj stavím po finálovém kole, že pro mě bude mít skicu. A skutečně měl! Ještě jsme k tomu seděli dalších půl hodiny."
"Je to neuvěřitelné. Všichni jsou velkými osobnostmi golfu, a když hrají na vašem hřišti, je to určitě splnění snu. Ještě zajímavější však je, jak se všichni chovají mimo hřiště. Měl jsem možnost strávit se všemi třemi dost času a musím říct, že jsem byl velice překvapen, jak vstřícní byli," říká Lisner nejen na adresu Sabbatiniho, ale i Lee Westwooda a Johna Dalyho.
I americký bouřlivák měl pro zástupce Albatrossu několik tipů: "John Daly je prostě ikona. I on se rád podělil o své názory a zavolal do USA ohledně jednoho typu trávy. Byla to čest se s těmito hvězdami potkat."
A tak se golfisté dost možná mohou těšit v příští sezoně na další novinky na hřišti, které přitom původně úplně v plánu nebyly. Nejspíše ale na některé dojde, především na tříparové vodní šestnáctce.
Na přelomu srpna a září si je pak za rok vyzkoušejí při čtvrtém ročníku Czech Masters opět i ti nejlepší hráči na světě. I na Albatrossu už se po letošní zkušenosti nemohou dočkat.
"Třetí ročník turnaje byl skvělý a překonal ty předcházející asi ve všem. Celkové přípravy, které zaberou tři týdny, byly prakticky bez problémů a vše fungovalo, jak mělo, Navíc turnaj měl skvělé obsazení, výborný doprovodný program, napínavý finiš a skvělou diváckou kulisu," uzavřel Lisner.