Virtuální turnaje cílí na mladé, amatérský status neporušují
Už od poloviny června mohou čeští golfisté hrát turnaje o atraktivní ceny, aniž by museli být v přesný čas na daném týčku. Své soutěžní kolo totiž mohou odehrát kdykoliv a více méně i kdekoliv se jim zrovna zamane. A to vše pouze díky aplikaci GAPP Tour.
Autor: haf, 31.07.2018 10:15
Tu jsme vám už představili dříve. Takže jen ve stručnosti – každý, kdo si ji stáhne a zaregistruje, se může přihlásit do virtuálních turnajů, na jejichž odehrání má týden. Pokud skončí mezi nejlepšími, dostane body z banku, na který se složí všichni účastníci turnaje.
"První měsíc a půl hodnotíme jako úspěšný. Naučili jsme se pořádat turnaje v aplikaci a získali první uživatele, kteří se přes aplikaci přihlašují," komentuje start progresivní aplikace Martin Novák, jehož firma LifeGolf za GAPP Tour stojí. "Snažíme se spolupracovat i s kluby a postupně jim aplikaci představovat, jsem rád, že jim se líbí," dodává.
Zatím se do aplikace přihlásilo zhruba 500 hráčů, kteří organizátorům, v tomto případě tedy spíše vývojářům, poskytli důležitou zpětnou vazbu.
"Díky tomu jsme vychytali v aplikaci některé nedostatky. Zároveň jsme ale nedostali žádnou vyloženě negativní reakci na nápad online turnajů a aplikaci jako takovou. Už při programování jsme aplikaci konzultovali s aktivními golfisty, a i nyní se snažíme zapracovávat jednotlivé připomínky," říká Novák.
I on tuší, na jakou generaci golfistů se jeho tým zaměřuje především: "Víme, že cílíme především na mladší golfisty, kteří jsou zvyklí používat aplikace na všechno možné. U starších golfistů se občas setkáváme s problémem, že nejsou tolik zvyklí využívat nové technologie."
První turnaj VIP GAPP Tour hostila Hostivař
Jelikož je GAPP Tour naprostou novinkou nejen na českém, ale i světovém trhu, tak se dá očekávat, že bude chvíli trvat, než se lidé naučí hrát online turnaje stejně samozřejmě, jako ty tradiční. Mohla by přitom udržet nebo přitáhnout ke golfu ty hráče, kteří mají málo času a klasických turnajů se nemají šanci během sezony zúčastnit.
"Do konce sezony plánujeme zapojit co nejvíce lidí a ukázat jim, jak má vše fungovat v optimální situaci a co nejvíce je naučit aplikaci využívat tak, aby byla automatickou součástí golfové výbavy," přeje si Novák s tím, že cílem je také rozšířit spolupráci se samotnými hřišti.
A to nejen těmi českými: "Chceme aplikaci dostali i do okolních států a provázali vše tak, aby český golfista mohl jednoduše na turnaj jinam, a přitom by se mu výsledek bez potíží propsal do jeho domácí federace."
Do budoucna plánují vývojáři také klasické webové rozhraní a další funkce spojené především s úpravou hráčských profilů a vyhledáváním turnajů.
A jak je to s cenami, třeba parádní limitovanou edicí kožených golfových výrobků od brašnářství Tlustý a spol., které hráči mohou vyměňovat za vyhrané body? Neporušují tím náhodou pravidlo o amatérském statusu?
"Komise pro amatérský status (KAS) ČGF – po seznámení se s revidovaným Herním plánem a dalšími předloženými dokumenty – dospěla k závěru, že GAPP – online golfová túra – není v rozporu s Pravidly amatérského statusu," vzkázal předseda komise Luboš Klikar.