Váš nejlepší kedík v mobilu, to je aplikace Arccos 360
Světlo světa už spatřila řada aplikací, které vám mají zpříjemnit golf a třeba i v něčem pomoci. Arcoss Golf jde ale ještě dál. Za pomoci moderní technologie vám do vašeho mobilního zařízení dává takřka plnohodnotného kedíka, který jediný co nebude, tak vám nosit hole. Jinak toho ale umí hodně.
Autor: GolfExtra.cz, 21.02.2017 14:20
Základem je, že nejde pouze o aplikaci v mobilu, ale o technologickou vychytávku v podobě senzorů, které si připevníte na své hole. Ty pak přenášejí data do vašeho mobilu, který máte poblíž u sebe. Výsledkem jsou výstupy, kdy o svém golfu víte takřka úplně všechno.
Nejde totiž pouze o strohé zaznamenávání ran na více jak 40 000 hřištích po celém světě. Díky tomu, že na konci každého gripu máte speciální senzor, můžete mít detailní přehled o všech svých holích. Ať už jde o to, jak daleko s nimi hrajete, kam vám rány zanášejí a jak jste úspěšní.
V reálném čase pak aplikace zaznamenává další faktory, jako je třeba počasí nebo vaše aktuální délka ran oproti dlouhodobému průměru. Váš virtuální kedík vám na základě toho doporučuje nejen hole, ale třeba i to, kam by bylo ideální zahrát.
Informaci vám pak předá třeba skrze speciální hodinky.
"Strategická rada tak bude chytřejší než cokoliv, co dokáže pouze člověk," řekl pro Forbes Syl Syed, CEO a jeden ze spoluzakladatelů Arccosu, který na poslední verzi své ultimátní golfové aplikace spolupracuje také s Microsoftem.
Představení Arccos 360 na PGA Show
Speciální systém Arccos Course Analyser začne fungovat už po pěti osmnáctkách, které s ním odehrajete, Následně pak před každou ranou dostanete na základě aktuálních i dlouhodobých dat doporučení, jakou holí a kam by měl hrát.
Po hře se pak budete moci prodírat spoustou detailních statistik, od délký svých ran s jednotlivými holemi, přes úspěšnost trefování fairwayí a greenů v regulaci nebo up and downů či záchran z písku. Výsledkem by pak mělo být doporučení, na co se zaměřit v tréninku, abyste hráli lépe.
A co všechno tato legrace stojí? Momentálně 250 dolarů, v přepočtu tedy něco přes šest tisíc korun. To není zase až tak moc, když si vezmete, kolik by vás stál "živý" kedík na každou hru. Otázkou je, zda jste ochotní ať už toho z masa a kostí, nebo virtuálního poslouchat.