Nové vedení PGAC chce lepší spolupráci s ČGF
Nové vedení PGAC se ve středu poprvé představilo médiím v Golf Clubu Hodkovičky. S novým prezidentem Romanem Svobodou v čele nastínilo nové vize. Mezi ty hlavní patří zajištění lepšího servisu pro své členy a také snahu o zlepšení komunikace s ČGF.
Autor: Petr Vlček, 17.01.2018 18:30
Česká PGA si 13. ledna zvolila nové vedení, které bude mít nově pouze pět členů místo sedmi. Do jejího čela povýšil v tajné volbě z funkce viceprezidenta Roman Svoboda. První věcí, kterou v Hodkovičkách předeslal, je nová vize PGAC směrem dovnitř.
"Všichni se nás ptají, na co v organizaci přispívají, když platí příspěvky 8500 korun ročně. Rád bych s kolegy vytvořil fungující servisní asociaci, která bude sloužit svým členům a přinese jim benefity, které budou hmatatelné," řekl na úvod Svoboda.
Velkými tématy setkání s médii byly vztahy s ČGF a celkový rozvoj golfu v České republice jak na profesionální, tak i amatérské úrovni.
"Spolupráce s federací je téma, které je řešeno napříč několika výbory. Strávil jsem v posledních 2-3 letech hodně času komunikací s vedením ČGF. Je těžké říct, že přímo ovlivňujeme chod reprezentace. Kdybychom ho ovlivňovali, možná nemáme reprezentačního trenéra ze zahraničí," nastínil viceprezident PGAC Jan Mergl.
"Tento krok federace ale vnímám pozitivně ve smyslu toho, že naši trenéři dostanou příležitost poučit se něco z hlediska metodiky, didaktiky a celkové přípravy tréninkového procesu," kvitoval Mergl angažování Švéda Staffana Johanssona na post reprezentačního kouče, který se stal zároveň členem PGAC.
"I on by mohl ze své pozice přispět ke spolupráci mezi ČGF a PGAC," dodal Svoboda, který by si přál více turnajů pořádaných oběma subjekty společně. Také by si dokázal představit daleko větší průnik amatérů na profesionální turnaje a naopak. I to prý bude snahou nového vedení.
VÍCE GREEN FEE ZA MÉNĚ PENĚZ
"Jedním z klíčových aspektů, čím bychom mohli přispět více k rozvoji golfu, by bylo, kdyby se nám podařilo uspořádat ať už sami nebo ve spolupráci s federací turnaj Ladies European Tour, LET Access Series nebo Challenge Tour," uvedl Mergl.
"Kdybychom získali karty, které bychom mohli distribuovat ať už mezi amatérské nebo profesionální hráče. Tady vidím potenciál, jak nejvíce naše členy podpořit," řekl viceprezident.
Vedení PGAC se shoduje na tom, že golf u nás momentálně neprožívá období rozvoje a chce to ať už užší spoluprací s ČGF či vlastními iniciativami změnit. Například podporou sjednocení golfových projektů či komunikací s majiteli hřišť.
"Cestou je více green fee za méně peněz. Radíme majitelům, aby tak naplnili kapacitu svých hřišť," vidí Mergl způsob, jak dostat na česká hřiště vice lidí. Podle Tomáše Gryce z výkonného výboru je potřeba také tlačit města k výstavbě veřejných municipálních hřišť.