McIlroy "opisoval" od světové jedničky. Byl z toho triumf v golfové katedrále Pebble Beach
![Rory McIlroy (Foto: Getty Images) Rory McIlroy (Foto: Getty Images)](/obrazek/67a0c07f080b1/crop-27151-gettyimages-2197304856_1000x666.jpg)
Rory McIlroy odehrál v neděli golf, který byl stejně velkolepý jako scenérie v Pebble Beach. Definitivně se ve finálové rundě usadil na prvním místě po desáté jamce a pak už smečku pronásledovatelů nechal za sebou. Po kole, v němž zahrál šest ran pod par, stanovil vítězné skóre na -21 a mohl slavit svůj 27. titul na PGA Tour. Ještě umocněný tím, že druhý skončil Shane Lowry, a tak oba přidali další "irský" den poté, co v prvním kole oba zahráli eso.
Autor: ak, 03.02.2025 14:11
Turnaj AT&T Pebble Beach Pro-Am byl pro McIlroye prvním letošním startem na PGA Tour. A hned vítězným. "Vyhrát v jedné z golfových katedrál je opravdu super," přiznal McIlroy po triumfu s pořadovým číslem 27. na PGA Tour.
Pětatřicetiletý Severní Ir odehrál na Pebble Beach skvělý víkend. Nejprve v děsivých sobotních podmínkách ve vichru a dešti odehrál čisté kolo a poté v neděli zahrál šest ran pod par. Nevyhnul se jednomu bogey, ale především druhá devítka v jeho podání byla excelentní.
Klíčový okamžik přišel na pětiparové čtrnáctce dlouhé 521 metrů. McIlroy poslal monstrózní drive přes stromy a na green už mohl hrát pouze sedmičkou železem. "Oba jsme na téhle jamce hráli druhou ránu sedmičkou. On sedmičkou železem, já sedmičkou dřevem," lakonicky shrnul Sepp Straka, který dlouho bojoval o první příčku, ale nakonec dohrál šestý.
Na čtrnáctce zahrál McIlroy eagle a v tu chvíli si v čele vytvořil náskok tří ran a mohl zbývající jamky dohrávat v klidu. Jak sám později přiznal, trochu "opisoval" od Scottieho Schefflera a nechal se inspirovat jeho strategií vyhýbat se chybám a zároveň se donutil ubrat ze své obvyklé agresivity. Výsledek? Jediné bogey během dvou víkendových kol.
"V naší hře je několik míst, která pro nás znamenají víc než ta ostatní. Souvisí to s historií, s lidmi, kteří na těch hřištích vyhráli a co znamenali pro golf. Párkrát jsem byl blízko v St. Andrews, v Augustě National. Takže mít možnost vyhrát na jednom z tak ikonických míst je úžasné," neskrýval spokojenost McIlroy.
V neděli se během finálového kola vystřídalo ve vedení šest hráčů, ale ve finiši vládl McIlroy. Před svým kamarádem Irem Shanem Lowrym vyhrál o dvě rány a mohl si dovolit na závěrečné osmnáctce zahrát klidný par.
Missed @McIlroyRory's final round @ATTProAm?
— PGA TOUR (@PGATOUR) February 3, 2025
Catch up on highlights from his 27th TOUR victory ⬇️ pic.twitter.com/S8k8xDBj72
"Pořád říkám, že pokud nastoupí hráči jako je Rory McIlroy a hraje svou áčkovou hru, je prakticky nemožné ho porazit," přiznal Lowry a příjemným vykoupením za druhou příčku mohlo být nejen to, že za to inkasoval 2,1 milionu dolarů, ale i fakt, že připravili na Pebble Beach druhý "irský" den. Ten první po úvodním kole, v němž oba zahráli hole-in-one.
S 27 vítězstvími se McIlroy posunul na třetí místo v pořadí stále aktivních hráčů s nejvyšším počtem turnajových titulů. Před ním je pouze Tiger Woods s 82 výhrami a Phil Mickelson se 45. I Mickelsonovi bylo 35 let, když vyhrál svůj sedmadvacátý titul.
"Je to opravdu skvělý způsob, jak začít sezonu," konstatoval McIlroy, který za svůj triumf na turnaji z kategorie Signature Events inkasoval 3,6 milionu dolarů.
Do hry se po nucené pauze způsobené bizarním zraněním ruky při přípravě ravioli vrátil Scottie Scheffler. Po operaci ruky odehrál první hráč světového žebříčku slušný turnaj a obsadil dělené 9. místo.
Konečné pořadí turnaje naleznete zde.
Zdroj: pgatour.com, espn.com