Který sport má nejnaštvanější fanoušky na sociálních sítích?
Většina sportovních fanoušků zná ten pocit, když jeho favorit, nebo oblíbený tým vítězí. Tepová frekvence letí vzhůru. Totéž ale platí i v okamžiku, kdy se nedaří. Radost se mění v čiré zoufalství. Sociální sítě jsou vzápětí plné komentářů. Radostných i kritických.
Autor: ak, 04.03.2021 17:40
Nová studie zkoumající chování lidí při sledování sportovních akcí, kterou zpracoval a zveřejnil kanadský sázkový webový portál onlinegambling.ca, odhalila, že nejnaštvanější fanoušky na sociálních sítích má, možná poněkud překvapivě a navzdory většinou klidnému průběhu hry, golf.
Z výzkumu totiž vyplynulo, že celkem 42 procent všech zveřejněných reakcí a tweetů lze klasifikovat jako rozzlobený komentář. To je výrazně víc, než negativní reakce u jiných sportů, například v NFL (28% nespokojených), v baseballu (26%), fotbalu (21%), či boxu (19%).
Pro srovnání, na druhém pólu figurují kriket a lední hokej s fanoušky, které svým hráčům a týmům projevují největší lásku, respekt a uznání. Celkem 38% jejich příspěvků má pozitivní charakter.
Na sociálních sítích jsou samostatnou kategorií i "smutné" reakce. A těch nasbíral nejvíc basketbal – 38%. Ohlasy v drtivé většině přímo souvisí s výsledky oblíbených týmů fanoušků. I v tomto směru se řadí golf poměrně vysoko – "smutné" příspěvky představují 27% veškeré aktivity na sociálních sítích týkající se golfu.
Stejná studie se zabývala i tím, jak vybraná čtyřicítka mužů napojená na monitory tepové frekvence bude reagovat na sledování vytipovaných sportů. Výzkum zjistil, že nejvíce vzrostla srdeční činnost až na 137 tepů za minutu při sledování NFL a jen o jeden tep méně při sledování fotbalu.
V tomto směru golf potvrdil, že se řadí k těm klidnějším sportům. Obsadil dvanácté místo na žebříčku. Pouze cyklistika se umístila ještě o pozici níž.