Kirk o délce drivů: Není to v míčku nebo driveru, ale lidech
Délka drivů nejen na PGA Tour je aktuálním tématem golfu už několik měsíců. Fanoušci nad bombami z týčka od těch nejlepších jásají a žasnou, designéři hřišť a šéfové okruhů ale spíše kroutí hlavami. A tak se řeší, co dál. Podle Chrise Kirka je to ale naprosto zbytečné.
Autor: haf, 03.09.2018 10:05
Statistická studie, kterou v minulém týdnu provedli lidé z PGA of America, odhalila, že průměrná délka drivů na PGA Tour se za posledních 38 let zvýšila o skoro 40 yardů na skoro tři sta.
Změna je však patrná i na jednotlivých příkladech.
Jedním z nich může být čtyřnásobný šampion okruhu Chris Kirk. Když v roce 2011 na PGA Tour vkročil jako nováček, byl s průměrnou délkou drivů 295 yardů na 56. místě. Letos pálí jen o pět yardů méně, ale i tak je v pořadí všech hráčů až na 155. místě!
"Hra je dnes jiná, než když jsem byl nováček. Mění se," přiznává Kirk, který tak musí svůj deficit na odpališti dohánět železy a krátkou hrou.
Podle něho je ale nesmyslné za prodlužující se odpaly vinit nové golfové vybavení: "Driver ani míčky nezaručují to, že se pálí dál než před osmi lety. To je to, co každém uchází," myslí si 33letý Američan.
A co je tedy podle něho především za dalekonosnými ranami? "Kluci se starají o to, že to létá dál. Lidé chtějí měnit pravidla, míček a ostatní věci, ale na tom přece vůbec nezáleží."
"V každém profesionálním sportu, a je jedno jakém, se kluci stále zlepšují, tak to prostě je. Nechápu, proč je to neustále pro každého téma," podivil se Kirk během Dell Technologies Championship.
Jeho slova dokládá i nedávné představení Dustina Johnsona, který vzal do ruky historické hole, konkrétně driver z tomelového dřeva a hickory jedničku železo. Výsledek? 290 yardů driverem a 230 metrů železem...